Plavkyně přivezly z Velké ceny Olomouce dvě medaile

Dvě úspěšné prostějovské závodnice s diplomy - stříbrná Michaela Petrželová (vpravo) a bronzová Kateřina Praskačová.

V sobotu 24. března proběhla na olomouckém bazéně Velká cena Olomouce. Na česko-polských závodech startovalo 13 prostějovských plavců. Míše Petrželové se podařilo vybojovat stříbrnou medaili a Kateřina Praskačová si doplavala pro bronz. Úspěchem bylo i dalších šest finálových startů.

Plavkyně Michaela Petrželová vybojovala ve finále na 100 metrů volný způsob stříbrnou medaili a výkonem 1:02,13. „Míša na této trati znovu posunula svůj osobní rekord. Od minulého týdne o 6 desetin sekundy. V disciplíně 100 metrů volným způsobem podává dobré výsledky dlouhodobě a loni se svým časem probojovala i do české reprezentace,“ dodává Petr Adamec. Kateřina Praskačová bodovala v disciplíně 100 metrů motýlek, ve které dosáhla na bronz. Za stupni vítězů na čtvrtém místě skončila na poloviční trati. Motýlkové tratě jsou její oblíbené, což prokázala i minulý týden na motýlkářském trojboji v Karviné, kde skončila celkově druhá. Ve finálových bojích získali nepopulární „bramborovou“ medaili i Michal Tomeček na 50 metrů motýlek a Martina Skoumalová na 200 metrů polohový závod.