Prostějovští plavci vylovili na Letním mistrovství dorostu šest medailí

Od pátku 20.6.2014 do neděle 22.6.201 bojovalo kvarteto prostějovských dorostenců na Letním mistrovství ČR dorostu v Ústí nad Labem.

Nejnáročnější měl první den šampionátu Jakub Cibulka. Postavil se na start ve třech disciplínách. Na 50m volný způsob postoupil do finále ze 6. místa časem 0:24,88. Na znakové padesátce postoupil jako druhý výkonem 0:28,59 a v motýlkovém sprintu si zajistil postup časem 0:25,95 jako třetí. Do finále na 50m motýlek se také kvalifikovala ze 4. místa Kateřina Praskačová časem 0:30,00. Michaela Petrželová zůstala ve stejné disciplíně za postupem, když se umístila na 10. místě výkonem 0:30,85. Adam Cimrmann se do finále na 50m prsa také neprobojoval, ale v osobním rekordu 0:32,86 obsadil 15. místo.

Ve finále na 50m znak vybojoval Jakub Cibulka bronzovou medaili v osobním rekordu 0:28,46. Ve zbylých dvou měl ale notnou smůlu. Ve finále na 50m volný způsob byl po polovině trati na druhém místě, ale při nádechu se napil a nakonec dohmátl až na 6. místě výkonem 0:25,14. Ve finále na 50m motýlek mu pro změnu uklouzla ruka na startu a celou trať všechny stíhal. Nakonec dohmátl 3 setiny vteřiny za bronzovou medailí na 4.místě časem 0:26,14. Kateřina Praskačová ve finále na 50m motýlek doplavala na celkovém 7. místě výkonem 0:30,12.

Druhý den dorosteneckého šampionátu v Ústí nad Labem se jako první na start postavil Jakub Cibulka v disciplíně 200m volný způsob. Dohmátl v ní časem 2:01,81 a postoupil do finále z 8. místa. Jelikož to pro něj ale byla doplňková disciplína před jeho hlavním závodem, byl z finále odhlášen. Adam Cimrmann obsadil v disciplíně 100m prsa celkové 15. místo časem 1:14,89. V disciplíně 100m motýlek jsme měli dvojí zastoupení. Kateřina Praskačová postoupila do finále ze třetího místa v novém osobním rekordu 1:05,75. Také Jakub Cibulka postoupil jako třetí do finále, když zaplaval výkon 0:58,25.

Na start obou našich plavců v odpoledním finále jsme se velmi těšili. Nakonec to pro naše barvy dopadlo na výbornou. Jako první odstartovala finále na 100m motýlek Kateřina Praskačová. Výborně rozjela první padesátku a v cíli dohmátla v novém osobním rekordu 1:05,46 na třetím místě a získala tak bronzovou medaili. Následovalo hned finále dorostenců ve stejné disciplíně. Jakub Cibulka se celou dobu držel na špici závodu. V cíli dohmátl pouhých 19 setin vteřiny za vítězem také v novém „osobáku“ 0:57,12 a vybojoval stříbrnou medaili.

Poslední den dorosteneckého mistrovství ČR zahájil na trati 200m prsa Adam Cimrmann. Obsadil celkové 13. místo výkonem 2:47,10. Jakub Cibuka postoupil do finále na 100m znak z 5. místa časem 1:03,60. V disciplíně 200m motýlek zaplavala Kateřina Praskačová výkon 2:29,08 a do odpoledního finále postupuje jako čtvrtá. Michaela Petrželová si na trati 100m volný způsob vyplavala finále sedmým časem 1:02,57. Jako poslední se představil v disciplíně 200m polohový závod Jakub Cibulka, který časem 2:15,30 postoupil do svého druhého finále ve stejný den jako druhý.

Odpolední program přinesl prostějovským plavcům další medailová finále. Jakub Cibulka obsadil ve finále na 100m znak bronzovou příčku výkonem 1:01,68. Ve finále na 200m polohový závod předvedl stejný závodník fantastický výkon a časem 2:11,99 obsadil druhé místo. Také Kateřina Praskačová podala vynikající výkon ve finále na 200m motýlek a po nádherném finiši získala výkonem 2:25,59 stříbrnou medaili. Michaela Petrželová ve finále na 100m volný způsob obsadila 7. místo časem 1:02,27.

Celkově se letní dorostenecký šampionát velmi vydařil. Celkem 11 finálových účastí, zisk šesti medailí a velmi kvalitní výkony našich plavců nás všechny potěšily. Za tři týdny nás čeká seniorský šampionát v Praze a doufáme, že se nám bude dařit stejně dobře jako v Ústí nad Labem.

Plavecký oddíl TJ Prostějov podpořilo město Prostějov.