Prostějovský Jakub Cibulka vyplaval v Novém Jičíně zlato a bronz

Foto plavecký oddíl Prostějov, swimm-pv.cz

Uplynulý víkend se Novém Jičíně uskutečnil 40. ročník Malé ceny Nového Jičína a Ceny Moravské brány. Mítinku se zúčastnilo osmnáct prostějovských plavců. Medaile si odvezl člen TJ Prostějov Jakub Cibulka.

Jakub Cibulka v disciplíně 100m motýlek zvítězil výkonem 0:58,19 a na dvojnásobné trati obsadil bronzovou příčku časem 2:14,83. Probojoval se také do finále disciplín 50m prsa a 50m motýlek, kde zůstal těsně za medailemi.

Do semifinále na 50m znak se také probojovala Eva Marciánová, kde výkonem 0:31,99 zůstala jen těsně za branami finále. Další semifinále vyplaval Lukáš Řehořek v disciplíně 50m prsa a Kateřina Kadlecová na 50m volný způsob. Oba obsadili shodně 11. místo a do finále nepostoupili.

„Je však potřeba pochválit všechny naše plavce, kteří podali velmi dobré výkony a v mnoha případech si vylepšili svá osobní maxima,“ informuje oddíl. (red)