Vodu z přehrady zkoumá hygiena

Vodu z přehrady zkoumá hygiena
ilustrační foto ber

V minulých dnech vyrazili k plumlovské přehradě hygienici, aby na začátku koupací sezony provedli první kontrolu kvality vody. Zajímat je bude především množství sinic.

Plumlovská přehrada trpí dlouhodobými problémy právě se sinicemi řadu let. Největší vliv na jejich výskyt má lidská činnost a také absence čističek na přítocích. Podle ředitelky odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Evy Čehovské budou výsledky známy v nejbližších dnech. "Z důvodu zajištění ochrany veřejného zdraví, zjištění účinnosti provedené revitalizace VN Plumlov, budou nadále i v rekreační sezoně 2017 prováděny odběry a rozbory vody ke koupání i na ukazatel sinice vždy ve 14denních intervalech," dodala ředitelka. 

V loňském roce si přehrada od hygieniků vysloužila modré smajlíky, značící vodu vhodnou ke koupání, až do konce července. Pak museli hygienici přehradu ocejchovat žlutými smajlíky, které značily zhoršenou kvalitu vody. V posledním srpnovém týdnu ji pak označili za natolik znečištěnou, že nebyla vhodná ke koupání. (ber)

 

Komentáře

Neschopná Čehovská potřebuje akorát zjistit,jak je na tom s mozkem.

Poslat nový komentář