Na začátku týdne se těšme z jara, na konci bude opět zima

Na začátku týdne se těšme z jara, na konci bude opět zima
ilustrační foto

 

Po víkendu s deštěm a sněžením přijdou slunečné dny. Od úterý by mělo převažovat jasno až polojasno. Odpolední teploty budou až do čtvrtka většinou překračovat 10 °C, v úterý se mohou dostat až k 16 °C. Začátek týdne bude i větrný. Koncem týdne se ale obloha zatáhne a bude pršet a na horách i sněžit.

V pondělí bude zataženo až oblačno, jen místy polojasno až skoro jasno, zejména v Čechách. Později odpoledne a večer na většině území ubude oblačnost, místy až do vyjasnění. Teploty se vyhoupnou na 10 až 14 °C, na horách bude kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr během dne místy zesílí a místy může v nárazech zesílit na 15 až 20 m/s.

V úterý přes den bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne zaznamenáme ojediněle zataženo nízkou oblačností. teploty se vyšplhají na 12 až 16 °C. Mírný jihovýchodní vítr během dne místy zesílí na čerstvý s nárazy 15 až 20 m/s.

Ve středu bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy. V noci teploměry ukážou 0 až 4 °C, přes den pak 10 až 14 °C.

I ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne se ojediněle objeví mlhy. K večeru bude částečné přibývat oblačnost. Noční teploty klesnou k -3 až 1 °C, denní se vyhoupnou na 9 až 13 °C.

V pátek bude většinou oblačno, ojediněle nás zkropí slabý déšť, později v polohách nad 700 metrů očekávají odborníci srážky sněhové. Noční teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C a denní mezi 7 až 11 °C.

Od soboty do pondělí bude podle předpovědi oblačno až zataženo, místy občasný déšť, postupně proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Zpočátku od vyšších poloh, postupně od středních poloh zaznamenáme srážky sněhové. Noční teploty se budou pohybovat mezi -3 a 2 °C a denní mezi 6 až 10 °C, postupně se ochladí na 2 až 6 °C. (Zdroj ČHMÚ)

Poslat nový komentář