Do pátku si užijeme letní počasí, o víkendu se ochladí

Do pátku si užijeme letní počasí, o víkendu se ochladí
ilustrační foto ber

Již několik dní přetrvává slunečné a teplé počasí, které můžeme očekávat ještě ve čtvrtek a v pátek, kdy teploty vyšplhají až k 28 stupňům. Od pátku se bude podle předpovědi na většině území vyskytovat občasný déšť a během víkendu nás bude doprovázet chladnější počasí s občasným deštěm.

Podle meteorologů byl včerejšek letošním prvním dnem, kdy teplota na některé stanici překročila hranici 25 °C. Bylo tomu tak na stanici Plzeň-Bolevec 25,4 °C a Plzeň-Mikulka 25,2 °C. Dnešní teploty se dostaly pravděpodobně ještě výše, maxima se očekávaly mezi 23 a 27 °C.

„Ještě v pátek se budou teploty dostávat vysoko, bude k nám vrcholit příliv teplého vzduchu a tak by mohlo být 24 až 28 °C, na západě kolem 22 °C. Zároveň se bude od západu blížit studená fronta, která kromě oblačnosti přinese i přeháňky nebo déšť, místy i bouřky,“ okomentoval počasí meteorolog Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Od soboty k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od západu, na obloze bude zataženo a na většině území bude pršet,“ dodal meteorolog. (red)

Poslat nový komentář