Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hráz Podhradského rybníka se dočká opravy

Hráz Podhradského rybníka se dočká opravy
ilustrační foto

 

Povodí Moravy se  pustí do oprav hráze Podhradského rybníka v Plumlově, kterou prosakuje voda. Pomoci má těsnící stěna, která zajistí její stabilitu. Stavba začne na jaře, do kempu se pojede přes objízdné trasy. Předtím se ale rybník bude muset vypustit a ryby slovit. 

"Hráz je poškozená a prosakuje přes ni voda. Největší problémy se ukázaly v okolí  občerstvení U Sandokana," uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Pravděpodobně příčinou je podle odborníků nestabilní základová konstrukce přívodního kanálu pro bývalou pilu. Jeho část totiž zůstala přímo součástí tělesa hráze, přestože se měla v minulosti odstranit. Aby se při stavbě hráz co nejméně deformovala, dělníci  vybudují sto padesát metrů dlouhou podzemní těsnící stěnu v ose hráze. Zároveň zajistí stabilitu soukromého občerstvení stojícího nedaleko.

Ještě než práce začnou, musí se rybník vypustit a vylovit. Hráz se po dobu rekonstrukce uzavře na a přístup do blízkého autokempu a k domům zajistí semaforem řízená objízdná trasa.

Podzemní stěna se bude provádět metodou tryskové injektáže v kombinaci s překopáním nevhodné navážky pod korunou hráze. Podél budovy bude navíc trvale zabudované ocelové pažení. Stavební firma opraví i vozovku. Práce začnou ihned, jak to dovolí klimatické podmínky. „Plánujeme jejich dokončení ještě před letní turistickou sezonou,“ dodala Tomíčková. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style