Pořadatelé předváděcích akcí vezmou zboží zpět, peníze nevrátí

Pořadatelé předváděcích akcí vezmou zboží zpět, peníze nevrátí
ilustrační foto

 

Organizátoři předváděcích akcí vymýšlejí stále nové taktiky, jak své cílové skupině, seniorům, ztížit situaci. Spotřebitelé si nyní nejvíce stěžují na to, že společnosti odmítají přebírat oznámení o odstoupení od smlouvy i vrácené zboží a nekomunikují.

Služba pro mimosoudní řešení sporů VašeStížnosti.cz přijímá každý týden hned několik stížností na společnosti pořádající předváděcí akce. Problémem je ve většině případů komunikace. Lidé v současné době nejvíce upozorňují na dvě společnosti: Spokojenou domácnost, s. r. o. a Fontisol perfect style, s. r. o.

Na adresu Fontisol perfect style, s. r. o. nespokojení zákazníci marně zasílají dopisy i zakoupené zboží. Spokojená domácnost, s. r. o. pak sice přebírá vrácené zboží (tedy balíky), dopisy s odstoupením od smlouvy však již nikoliv. Dále nekomunikuje a spotřebitel nemá nakonec ani zboží ani peníze. Zástupci uvedených společností nezvedají telefony, neodpovídají na e-maily ani nereagují na písemné výzvy k plnění.

Podle nového občanského zákoníku se odstoupení od smlouvy považuje za doručené již třetí pracovní den po odeslání. Pokud podnikatel nereaguje, spotřebiteli nezbývá, než se svého práva na vrácení peněz domáhat soudní cestou. Přestože by soud s největší pravděpodobností dal za pravdu spotřebiteli, nezaručuje mu to, že se svých peněz vůbec někdy dočká.

S individuálními problémy se můžete svěřit právním poradcům dTestu na poradenské lince 299 149 009, která je k dispozici každý všední den od 9 do 17 hodin. (red)

Komentáře

Musím říct, že jsem byl na jedné předváděcí akci společnosti spokojená domácnost s.r.o. a nevěřil jsem vlastním očím jak se už na předváděcí akci k důchodcům chovali. Mimo to hned když jsem přišel na předváděcí akci tak už od pohledu mi přišlo, že osoby, které věcí předváději jsou podvodníci. Má přítomnost se jim moc nelíbila od začátku a po několika rejpavých otázkách mě vykázali nespolečenským způsobem a urážkami.

Poslat nový komentář