Přepravní společnost PPL varuje před podvodnými e-maily!

Přepravní společnost PPL varuje před podvodnými e-maily!
ilustrační foto logo společnosti

 

Podvodníci mají nový trik, do kterého zatáhli  firmu PPL. Vydávají se za její doručovatele. Místo doručení balíku jim jde však o to, jak vylákat z důvěřivců citlivé údaje, jako jsou přihlašovací kódy a hesla firemních zákazníků.

„Zdá se, že jsme se stali terčem hackerů, kteří rozesílají zprávy, jež vypadají jako oficiální komunikace PPL CZ, jejich cílem je však podvodně vylákat citlivé údaje a přihlašovací kódy a hesla,“ varovali zástupci přepravní společnosti. Na zprávy, které od uživatelů vyžadují ověřování kódů e-mailem, by proto lidé neměli v žádném případě reagovat. „Pokud jste již na podezřelou podvodnou zprávu vyžadující po vás zaslání svých firemních kódů odpověděli, kontaktujte prosím neprodleně svého obchodního zástupce PPL, který okamžitě zajistí bezpečnost vašich údajů,“ uzavřeli zástupci PPL. (red)

Komentáře

toto mi dnes doslo do posty-je to jeden z tych podvodnych emailou-od vasej spolocnosti nemam ani som nemal niaku sluzbu.posielam vam kopiu emailu a verim ze taketo podvody su tresnym cinom -vizus kopia textu---------------Dobrý den,

dne 9. prosince 2015 byly odesílatelem připraveny k expedici zásilky číslo:
20980321497

Celková dobírková částka činí:
768,00- CZK
Dobírková částka bude přepočtena na EUR dle aktuálního kurzu, který naleznete zde (http://www.csob.cz/cz/Csob/Kurzovni-listky/Stranky/kurzovni-listek-detai...) a nelze ji na místě zaplatit kartou.

Po převzetí zásilek od odesílatele Vám je doručí zásilková služba PPL. Na webových stránkách www.ppl.cz můžete po zadání výše uvedeného čísla zásilky zjistit, kde se momentálně zásilka nachází. Pokud nebyla zásilka nalezena, nebyla dosud odesílatelem předána k přepravě.

Děkujeme za důvěru a přejeme hezký den.

Tým PPL

Poslat nový komentář