Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Pole Dance je pro každého, říká Bohdana Šafranová

Pole Dance je pro každého, říká Bohdana Šafranová
ilustrační foto archiv Bohdana Šafranová
Další fotky: 
Pole Dance je pro každého, říká Bohdana Šafranová

Ve starobylé budově plumlovského mlýna se skrývá veskrze moderní sportovní duch. Sportovní a kulturní klub Plumlov, který zde funguje od ledna roku 2008, se věnuje dvěma nezvyklým odvětvím, Pole Dance a létací józe. S místopředsedkyní klubu a lektorkou Bohdanou Šafranovou jsme si povídali o obou. Dnes vám představíme Pole Dance. Čtěte pozorně, součástí rozhovorů bude i soutěž.

Co je vlastně Pole Dance?

Je to akrobatický vzdušný tanec, sportovní fitness cvičení na vertikální tyči. Je to vynikající forma cvičení, kterou posilujete celé tělo, tancujete, protahujete se a bavíte. Výsledky jsou velmi brzo viditelné, nejen na postavě, ale i sebevědomí cvičících. 

Nejde o žádnou strip show či formu gogo tance, ale regulérní sport. Mezinárodní Pole Dance organizace se snaží o jeho prosazení jako olympijského sportu. Ve světě probíhají různá mistrovství a další soutěže, např. Miss Pole Dance, Pole Dance World Cup atd.

Co Vás osobně k Pole Dance přivedlo?

Víceméně náhodou, asi před 9 lety, jsem viděla video, které mě zaujalo právě tím, že to bylo o sportu a akrobacii. Od té doby jsem se tomuto sportu chtěla věnovat. Naše zaměření je spíše sportovní, než taneční. Tím jsem se dostala i k létací józe, která je skvělým doplňkem pro ty, kteří se věnují Pole Dance. Je ale vhodná i jako samostatné cvičení, kde si každý najde svůj směr.

Kde se dá sehnat kvalitní Pole Dance tyč?

Kvalitní tyče se dováží ze zahraničí - UK, Finsko, Itálie a také máme jednoho tuzemského výrobce. Je ale mnoho aspektů, které je při výběru nutné zohlednit.

Máte odborné lektory, chodí na nějaká školení?

Naše lektorky jsou trenéry třetí třídy sportovní gymnastiky - náš klub je členem České gymnastické federace. Dále má naše lektorka certifikaci o absolvování odborného školení D-Yogi Fly - cvičení v závěsné hamace. Naše lektorky se průběžně účastní zahraničních Pole Dance kempů, tanečních kempů, workshopů se zaměřením na Pole Dance s hvězdami zahraniční i české scény. Navštěvují také různé sportovně zaměřené semináře.

Kde bylo nebo je možné Pole Dance v provedení vašeho klubu vidět?

Nepravidelně pořádáme ukázkové lekce, kde si mohou zájemci sport vyzkoušet. V nedávné době se například náš zástupce zúčastnil plesu basketbalistek. 2. července budeme mít ukázku při příležitosti otevření workoutového sportoviště v Prostějově, kde jsme byli přizváni.

Dále se také angažujeme v oblasti Olympijského šplhu a účastníme se soutěží. (ber)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style