Nová policejní auta vozidla dohlédnou na silniční provoz

Nová policejní auta vozidla dohlédnou na silniční provoz
ilustrační foto

Celkem 53 nových služebních vozidel v civilním provedení převzal v pondělí 14. 12. tohoto roku v Zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi policejní prezident Tomáš Tuhý. Pět desítek Octavií je určeno pro jednotlivé dopravní inspektoráty v rámci celé České republiky a dopravní policisté v nich budou plnit úkoly ve vztahu k dohledu nad bezpečností silničního provozu.

„Jde o první plošnou obměnu služebních vozidel s měřící technikou pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu od roku 1994, kdy byla obdobná vozidla vůbec poprvé pořízena a jsou financována z Fondu zábrany škod,“ uvedl Tuhý s tím, že tři převzaté Superby doplní policejní AUTOTEAM a zaokrouhlí tak počet policejních speciálů zařazených do AUTOTEMAU na 40.
Nové policejní Octavie jsou poháněny benzínovými motory 1,8 TSI o výkonu 132 kW, mají pohon všech kol a o řazení se stará šestistupňová automatická převodovka DSG. Ze speciálního policejního vybavení lze zmínit nejnovější typ měřiče rychlosti, který je schopen měřit jak za jízdy, tak i stacionárně. Protiprávní jednání účastníků silničního provozu pak bude dokumentovat nezávislý kamerový systém, jehož výstupy je možné následně použít jako důkazní materiál. Vozidla dále disponují funkcí automatické kontroly vozidel, tím dokáží přečíst registrační značku automobilu a porovnat ji, mimo jiné, s evidencí odcizených vozidel. Nechybí ani nápisové cedule, díky kterým lze řidičům předat různé pokyny.
Naprostou novinkou je pak skrytá zástavba speciálního výstražného zařízení nové generace (majáků), které vyniká především lepší viditelností a policistům díky těmto novým integrovaným majákům odpadá povinnost umisťování magnetického majáku na střechu vozidla.
Cena zakázky na dodávku 50 kusů těchto speciálních vozidel s policejní výbavou je téměř 66,5 milionů korun. (red)

Poslat nový komentář