Policisté ocenili v rámci Dne Policie nejlepší pracovníky

Policisté ocenili v rámci Dne Policie nejlepší pracovníky
Foto Aleš Franc
Další fotky: 
Policisté ocenili v rámci Dne Policie nejlepší pracovníky

 

V pátek 19. června 2015 proběhl v prostorách zámecké oranžérie v Čechách pod Kosířem slavnostní ceremoniál u příležitosti oslav „Dne Policie České republiky“. V rámci ceremoniálu byla oceněna příkladná práce příslušníků Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a územního odboru Prostějov. Dále byli vyhlášeni nejlepší pracovníci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a to v kategoriích nejlepší policista, zaměstnanec, tým a čin roku 2014.

Policistou roku 2014 se stal nstržm. Michal Vlach – vrchní asistent pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Pro svou všestrannost, disciplinovanost a maximální pracovní nasazení v rámci svého služebního zařazení je cíleně vyhledáván k účasti na společných služebních akcích, nejen v rámci pořádkové a dopravní služby, ale i služby kriminální policie a vyšetřování v rámci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. O jeho nasazení a aktivitě svědčí i fakt, že se v loňském roce podílel na zadržení 32 osob v pátrání.

Zaměstnancem roku 2014 se stala Jana Kubová – personalistka odboru personálního Krajského ředitelství policie, která  1. 11. 2015 dosáhne 40 odsloužených let u bezpečnostního sboru.

V kategorii čin roku 2014 byl oceněn prap. Vojtěch Škodulík – inspektor obvodního oddělení Lipník nad Bečvou, územního odboru Přerov, který svým rozhodným konáním zachránil život osmiletému chlapci, který se nacházel v bytě hořícího domu v obci Staměřice a dále se i s nasazením vlastního života aktivně zapojil do záchranných prací. Za tento čin byl již dříve policejním prezidentem vyznamenán medailí za statečnost.

Týmem roku 2014 se stal pracovní tým CEDR pod vedením kpt. Mgr. Ladislava Herentina – vrchního komisaře odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Tým CEDR prokázal v rámci realizace složité a velmi těžce odhalitelné trestné činnosti zkrácení daně vynikající odborné znalosti, organizační schopnosti a především nadstandardní schopnost týmové práce i na meziresortní úrovni.

Další ocenění si odnesli medaile policejního prezidenta Za věrnost III., II. a I.  stupně, Čestné medaile, Medaile za zásluhy o bezpečnost. Právě tuto medaili získal i prostějovský kriminalistický technik Josef Franc. Dále byly uděleny medaile ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, za dlouhodobé a iniciativní plnění úkolů nad rámec služebních povinností, za aktivní podíl a vynaložené úsilí při prosazování dobrého jména krajského ředitelství a Medaile územního odboru Prostějov.  

Pamětní odznak územního odboru Prostějov za aktivní spolupráci s územním odborem PČR Prostějov si odnesli mjr. Ing. Marek Sobek z Hasičského záchranného sboru Prostějov,  Ing. Miroslav Charouz ,  koordinátor BESIP pro Olomoucký kraj a Ing. Břetislav Holásek, ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci. (red)

Poslat nový komentář