Matyáškovi pomáháme už druhým rokem, říkají v pekařství na Brněnské

Matyáškovi pomáháme už druhým rokem, říkají v pekařství na Brněnské
ilustrační foto archiv rodiny, ber
Další fotky: 
Matyáškovi pomáháme už druhým rokem, říkají v pekařství na Brněnské

 

V malém pekařství na začátku Brněnské ulice najdete krabici, přeplněnou vršky z Pet lahví. Už druhým rokem je zde jedno ze sběrných míst pro pětiletého Matyáška, chlapečka trpícího několika závažnými chorobami. Se sbírkou pomůže i Okrašlovací spolek Prostějov.

„Lidé sem chodí s vršky pravidelně a dnes už asi automaticky,“ sdělila redakci usměvavá prodavačka, která se ale nechtěla fotit. „Na mě nezáleží, poděkujte těm, kdo přispívají,“ dodala.

Matýskovi, který se narodil v červenci 2010, bylo postupně diagnostikováno několik závažných onemocnění. Má hypertonii, asymetrii, dyskinetickou hybnost, podle magnetické rezonance kortikální dysplazii frontálních laloků a redukci bílé hmoty. Jeho rodiče ke zlepšení Matyáškova života potřebují řadu pomůcek, které pojišťovna nehradí. Proto se před několika lety rozhodli uspořádat akci sbírání vršků. Dnes je pro Matyáška sbírají v řadě základních škol, obchodů a organizací. Svým dílem se rozhodl ústy předsedkyně Milady Sokolové přispět i Okrašlovací spolek Prostějov.

„Máme pět  kontejnerů, které Okrašlovací spolek zakoupil, umístěných v MŠ Aloise Krále, v potravinách v Hané, Moravě, U Machalů v Kostelecké ulici a v potravinách CBA v ulici Dobrovského. Sbíráme vršky pro Charitu Prostějov už dva roky, přispívali jsme jimi ale i na psí útulek v Čechách pod Kosířem. Další várku bychom rádi věnovali právě Matymu,“ sdělila redakci Milada Sokolová.

Celý Matyho příběh i s kontakty si můžete přečíst na

http://www.matyaskovanadeje.cz/index.html

A v pekařství v Brněnské se určitě zastavte. Vršků není nikdy dost. (ber)

Poslat nový komentář