Potraviny na pranýři varují před rizikovými nákupy

Potraviny na pranýři varují před rizikovými nákupy
ilustrační foto
Další fotky: 
Potraviny na pranýři varují před rizikovými nákupy

 

Na stránkách ministerstva zemědělství potravinynapranyri.cz funguje poradna týkající se rizokových nákupů na internetu. V současné době varuje před dvěma výrobky, které nabízejí pochybní prodejci. Jedním z nich je přípravek na hubnutí, druhý je určen sportovcům.

PURE GREEN COFFEE – přípravek na hubnutí http://centrumakci.com/zdravi/pure-green-coffee-ngc-kp/ Výrobek na hubnutí nabízený nově prostřednictvím uvedené webové stránky. Z obchodních podmínek však zjistíme, že dodavatelem je A .F.S. (Active Food Supplements) Ltd se sídlem v Suite 1156 BP 303, Mutsamudu, Anjouan, Komorská Unie. Tento dodavatel již dříve nabízel celou řadu přípravků na hubnutí či zvětšení ňader prostřednictvím http://ngc.weightlossc.com/.

Na co si dát pozor?

* Po přečtení Smluvních podmínek zjistíte, že sídlo dodavatele je v Komorské Unii a případné spory budou řešeny podle práva Komorské Unie. Výrobky jsou nabízeny v souladu se všemi právními předpisy v místě prodeje (Anjouan, Komory) a potenciální zákazník by se podle doporučení dodavatele měl v souvislosti s nákupem seznámit s příslušnými místními zákony.

* Dále se dozvíte, že při reklamaci se nevrací poštovné, ani případné další náklady a vrácení peněz je možné pouze při prvním nákupu, za jedno balení na osobu.

* Vzhledem k tomu, že se jedná o doplňky stravy nabízené dodavatelem přímo ze zahraničí, nebyly notifikovány na ministerstvu zdravotnictví ČR.

Muscle Max – přípravek pro sportovce http://musclemax.cz/ U objednávky není vůbec uveden název dodavatele, nejsou zde ani Smluvní podmínky. Spotřebitel tak nemá vůbec žádnou možnost zjistit údaje o dodavateli ještě před uzavřením smlouvy – tedy objednáním výrobku.

Na co si dát pozor?

* Protože vůbec neznáte název ani sídlo dodavatele přípravku Xtreme Power, lze předpokládat, že komunikace s takovým obchodníkem bude velice obtížná a nákup rizikový.

* Vzhledem k tomu, že se jedná o doplňky stravy nabízené dodavatelem přímo ze zahraničí, nebyly notifikovány na ministerstvu zdravotnictví ČR. (red)

Poslat nový komentář