Aktualizujeme: Jezdci na lyžích brázdí město

Aktualizujeme: Jezdci na lyžích brázdí město
Foto čtenář

K situaci se vyjádřili hned dva lidé. Paní Marcela s tím, že cyklisty nefotila ona, co by řidič, ale její spolujezdec, a mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

"Vím, že někteří lidé měli starost, tak aby bylo jasné, že já jsem žádný přestupek nespáchala," dodala.

Mluvčí prostějovské policie František Kořínek byl méně stručný, jeho vyjádření ale jasně ukázalo, že jezdci nemají podle zákona o provozu na pozemních komunikacích co dělat. "Tito sportovci jsou dle zákona o provozu na pozemních komunikacích chodci, a proto jsou povinni pro svůj pohyb užívat chodníku. Porušením tohoto ustanovení se dopustili přestupku proti zmiňovanému zákonu, za který jim může být uložena pokuta až do výše 2 500 korun," sdělil redakci PvNovinek. Takoví „sportovci" svou činností ohrožují nejen sebe, ale jsou hrozbou i pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. "Je až zarážející, jak někteří lidé dokáží hazardovat se svými životy a zdravím. V místě zúžené vozovky z důvodu probíhajících oprav by se zejména chodci na pozemní komunikaci měli pohybovat výjimečně, samozřejmě jen v zákonem povolených situacích – například při přecházení komunikace, a s maximální obezřetností," dodal Kořínek. (ber) 

Komentáře

Tovární ulice v Prostějově je zúžena na cca 300cm a je na ní čilá obousměrná doprava vč. nákladních aut. Chodci ve vozovce ani nemají jinou možnost, což magistrát "vyřešil" tabulkou "Chodci ve vozovce"....

Poslat nový komentář