Je důvodem odchodu primátora Pišťáka i finanční dar?

Je důvodem odchodu primátora Pišťáka i finanční dar?
ilustrační foto prostejov.eu

 

Nedělní Prostějov šokovala zpráva o rezignaci Miroslava Pišťáka na post primátora města. První muž radnice své rozhodnutí zdůvodní v průběhu pondělí, už dnes se ale spekuluje o tom, že jedním z důvodů jsou finanční dary, které Pišťák obdržel od místní firmy. On sám přijetí finančních prostředků potvrdil na posledním jednání Zastupitelstva, kdy se překvapivě v bodu o opravě zimního stadionu rozhovořil o tom, že jako fyzická osoba dostal peníze od soukromé firmy. 

DT - Výhybkárna a strojírna z Prostějova Miroslavu Pišťákovi loni poslala čtvrt milionu korun. „Byly to peníze, které jsem použil na svou volební kampaň,“ sdělil zastupitelům s tím, že firma nikdy žádnou zakázku od města nedostala. Její výrobní program to podle Miroslava Pišťáka ani neumožňuje.

Šéfem představenstva firmy je radní Bedřich Grulich z ČSSD, dlouholetý zastupitel Prostějova. Podle informací serveru idnes.cz, který s tímto možným důvodem překvapivé Pišťákovy rezignace přišel, finanční dary od soukromých firem obdržel i další politik prostějovské ČSSD - náměstek primátora odpovědný mimo jiné za dopravu a zároveň radní města Prostějova Alois Mačák. O dalším vývoji budeme informovat, jakmile prostějovská radnice vydá již včera na dnešek slíbené prohlášení o důvodech Pišťákova odchodu. (ber)

 

Komentáře

Pan Grulich je vlastně iniciátorem té taškařice, která způsobila otřes na radnici a povleče se ještě do "Kuala Lumpur - tedy do budovy Krajského úřadu".. zajímá mně, zda-li neudělá ostudu svému strýčkovi panu Ing.Grulichovi (bývalému ministru vnitra za soc.dem.) a na nejbližším zastupitelstvu se k tomu postaví čelem a bude rezignovat na křeslo zastupitele. To by člověk, který je v pozadí té lapálie měl udělat, snad nebide čekat, až vyletí z kraje Lojza Mačáků a vynese ho z radnice v zubech. Předem říci Smetanovi, bude dělat fotky!

Jednoznačně porušili zákon o financování politických stran, protože z toho jak sami potvrdili financovali volby a ČSSD jak sama oficiálně přes mluvčí uvedla, tyto peníze nikde neeviduje!!!

Takto se v ČR perou peníze a dělá politika.

Koupíš si dary politiky, ti tě pak za odměnu dosadí do městem placených dozorčích rad a jako bonus k tomu udělají z tebe předsedu třeba i finančního výboru. Nemusí to fungovat tak, jak tvrdí primátor, že firma dostane či nedostane zakázku, stačí, když lidi z té firmy pak zázračně fungují na městě. A Grulich z DT profitoval z toho daru náramně.

Poslat nový komentář