O případ Alois Mačák - Miroslav Pišťák se zajímá státní zastupitelství

O případ Alois Mačák - Miroslav Pišťák se zajímá státní zastupitelství
ilustrační foto prostejov.eu

 

Odchodem dvou prostějovských politiků z významných postů zřejmě případ finančních darů pro Miroslava Pišťáka a Aloise Mačáka nekončí. O dary se už zajímá státní zastupitelství v Prostějově.

„Celý případ zatím známe jen z veřejných zdrojů. Pokud policie nezačne konat sama, dáme jí pokyn. Nejprve je třeba získat více informací,“ potvrdila MF DNES okresní státní zástupkyně v Prostějově Naděžda Kezniklová.  „Musíme zjistit, co se za dary skrývá, proč politici dostali peníze, proč odstoupili, jestli tam nebyly nějaké protislužby nebo je naopak všechno v pořádku. Až shromáždíme všechny informace, rozhodneme, jestli v celé věci existuje nějaké podezření,“ dodala.

Náměstek hejtmana Alois Mačák v úterý dopoledne rezignoval na všechny své funkce na kraji i na radnici v Prostějově. Následoval tak primátora Miroslava Pišťáka, který oznámil odstoupení z primátorského postu v neděli. Na účty jim v uplynulých třech letech od soukromých firem přišlo přes 1,6 milionu korun. (zdroj idnes.cz)

Komentáře

Tak to totiž dopadá, když to vyšetřují policisté ze stejného města případně ze stejného kraje. Kdyby to vyšetřovali opravdu nezávislí policisté už tu dávno půlka osazenstva z radnice sedí včetně lidí ze soukromého sektoru 

Tak ono se ve finále stejně nic nezjistí, to by byl zázrak a na ty už já nevěřím. Stačí ten humbuk okolo vstupenek na koncert tenoristy, město dalo 2 miliony, lidem prokazatelně v Prostějově jen 300 vstupenek, ostatní šly přes cizí ruce TK, kolik to stálo skutečně, kam šly sponzorské dary a příspěvky MK KÚ se nikdo nezdověděl, ale vše bylo v pořádkua vše křišťálově průhledné. A ještě za to dostal primátor vyznamenání.

Poslat nový komentář