Příslib stavby máme, tvrdí město. Ministerstvo to ale odmítá

Příslib stavby máme, tvrdí město. Ministerstvo to ale odmítá
ilustrační foto

Stavba Národního olympijského centra v Prostějově zatím není jistá. Zatímco v srpnu tehdejší primátor města Miroslav Pišťák hýřil optimismem, ministerstvo školství je dnes jiného názoru. Nynější primátorka Alena Rašková ale stále trvá na tom, že stavět se bude.

„Máme předběžný příslib o udělení dotace,“ uvedla na poslední tiskové konferenci Rašková s tím, že stavět by se mohlo začít již příští rok.
Podle mluvčí ministerstva školství Kláry Bílé jde zatím stále o ideu. „Veškeré přípravné studie na nová olympijská centra jsou v ideové rovině,“ uvedla. Podmínkou pro realizaci sportovních center jsou podle ní vypořádané majetkoprávní vztahy.
Prostějovské centrum by mělo být první ze šesti, která jsou v České republice plánována. Sportoviště by měli využívat nejen rcholoví sportovci, ale i veřejnost. Investice by měla přijít na 110 milionů korun. (ber)

Komentáře

Opravdu "Spolek ": Rozbořil, Pišťák Černošek...

Jenom aby tam nebyly mříže v oknech, když ve vedení toho spolku je trio Pišťák, Mačák a Rozbořil, pánové prominou, že jsou bez uváděni bez titulů, Pišťák a Mačák už nejsou ve funkcích a Rozbořil brzy poletí taky. 110 000 000,- pěkné přilepšení k důchodu a překlopení majetku na sebe.

Poslat nový komentář