Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prostějovské náměstí je připraveno na první adventní víkend

Prostějovské náměstí je připraveno na první adventní víkend
ilustrační foto

Ozdobený vánoční strom, betlém, krámky pro prodejce - před prostějovskou radnicí finišují práce na vánoční výzdobě a předvánočním jarmarku. Už v pátek v 16 hodin ohlásí trubači z radniční věže začátek adventního období a o hodinu později tuto zprávu ztvrdí zpěvák Bohuš Matuš rozsvícením vánočního stromu. Předvánoční čas je tady.

Současně s vánočním stromem se rozsvítí vánoční výzdoba v centru města a na hlavních tepnách města. Už dopoledne se poprvé otevřou krámky prodejců vánočního zboží s výrobky lidových tvůrců, vánočními ozdobami a dekoracemi, dárky, s pravým vánočním punčem a medovinou, jmelím, svíčkami a dalším tradičním zbožím. Město Prostějov prostřednictvím kulturního klubu Duha připravil pestrý program pro děti i dospělé.

„V rámci programu Prostějovská zima bude na náměstí připraven každý pátek kulturní program pod vánočním stromem. Nebude chybět čertovské rejdění v pekle s ohnivou show, podvečer s Romanem Vojtkem, s vánočními písničkami. Každou sobotu se budou v kinosále DUHY  a v neděli v kině Metro 70 promítat pohádky, je připravena řada zábavných programů pro děti s Míšou, čarodějnicí Saxanou alias zpěvačkou Petrou Černockou. Každou středu bude na ochozu muzea koncertovat Prostějovský žesťový kvintet a také dechová kapela Vřesovanka,“ vyjmenovala některé atraktivní programy místostarostka Ivana Hemerková. 

V pátek 25. listopadu zahajuje program Prostějovské zimy vystoupení zpěváka Bohuše Matuše, který letos rozsvítí prostějovský vánoční strom. Ale ještě předtím je pro děti přichystáno malé svítící překvapení. Hned v sobotu dopoledne čeká na děti v DUZE první pásmo pohádek, odpoledne pak vánoční minidílničky a po nich bude čarovat Saxana v pásmu soutěží a písniček.     (jap) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style