Chceme protihlukovou stěnu, žádají obyvatele Ladovy ulice

Chceme protihlukovou stěnu, žádají obyvatele Ladovy ulice
ilustrační foto

 

Výstavbu protihlukové stěny v ulici Josefa Lady v úseku mezi kruhovým objezdem s Plumlovskou a kruhovým objezdem u nemocnice by uvítali místní obyvatelé. Magistrát věc prověří.

"Hluk projíždějících aut a autobusů z frekventované zastávky nemocnice je nesnesitelný pro obyvatele ulice K. Svolinského a určitě by pomohl i odhlučnění ulice A. Slavíčka. Protihluková stěna na tuto část ulice určitě patří. Tato nezávratná investice do kousku protihlukové stěny by jistě zpříjemnila život nemalému množství občanům," píše tazatelka na webu města. 

Porada vedení města Prostějova se problémem zabývala 8. září. "Vzhledem ke skutečnosti, že od vybudování komunikace uplynulo již 10 let, prověří příslušné odbory situaci v lokalitě z hlediska hluku. Poté, v případě nutnosti, budou navržena nezbytná opatření. O výsledku hlukových šetření a případných opatřeních bude veřejnost informována," sdělila za magistrát mlluvčí Jana Gáborová. (ber)

Komentáře

Ten hluk je v poslední době a v půběhu jednoho roku větší a větší, a to navazuje i na další ulice. Jsou zde cítit i zplodiny od aut. To zde před dvěma lety nebylo, vůbec mě to netěší, připadá mi to jako na hlavním tahu do Olomouce či do Brna. S takovou se brzy odstěhuji.

Poslat nový komentář