Přibude v Prostějově 900 nových pracovních míst?

Přibude v Prostějově 900 nových pracovních míst?
ilustrační foto

 

O pozemky v průmyslové zóně má zájem společnost Mubea-HZP, jeden z nejvýznamnějších celosvětových výrobců dílů pro automobilový průmysl. Projevila zájem o pozemky o rozloze 7,3 hektarů po Modřany Power. Má na nich vzniknout nový areál, který časem nabídne práci devíti stovkám lidí.

Jen v první fázi nabídne pracovní místa pro 500 zaměstnanců, další plánuje s postupným rozvojem výroby. Podle zdroje z nejvyššího vedení firmy již společnost ve dvou svých továrnách v Německu změnila technologii a do Prostějova chce soustředit veškerou svou výrobu stabilizátorů. „Řádově by se mělo jednat o investici ve výši více než dvou milionů eur, která by měla zajistit roční výrobu více než pěti a půl milionů kusů,“ sdělil PvNovinkám zdroj, který si nepřál být jmenován.

„Všechna jednání povedeme k tomu, aby sídlo této prosperující firmy v České republice zůstalo v Prostějově,“ podotklo vedení města.

Mubea-HZP hodlá zahájit výstavbu nového areálu již v příštím roce, aby v polovině roku 2016 otevřela výrobu ve zkušebním provozu, s tím, že od 1. ledna 2017 naběhne plný provoz nové továrny. (ber)

Komentáře

Hlavně když budou jednat se zaměstnanci jako s dobytkem jako dosud ! Ať si tam jdou zkusit dělat naši slavní "zastupitelé"!

Se z těch aut jednou poděláme všichni.Více smradu,více rakoviny,více polétavého prachu.Hlavně když každý týden otevíráme jednu továrnu na auta.

Poslat nový komentář