Osud ptenského zámku je ve hvězdách

Osud ptenského zámku je ve hvězdách
ilustrační foto MMP

 

Na poslední schůzi schválila rada města Prostějova zabezpečení zámku ve Ptení. Pro budovu není využití, zatím se nenašel ani kupec.

Budovu včetně přilehlých ploch mají v nájmu Lesy města Prostějova. "Objekt je v havarijním stavu, je nutné ho zabezpečit proti vniknutí a zabránit tak možným úrazům třetích osob," popsal nutnost náměstek primátora oprav Jiří Pospíšil s tím, že stavební práce přijdou na 500 tisíc korun.

Osud zámku je ale i nadále nejistý. „Poslední kupec měl zájem před dvěma roky, kdy se zámek prodával za 5 milionů. Jednalo se o anglickou firmu, která zámek chtěla na rekreaci mládeže a dětí. Z koupě sešlo, firma zjistila, že by zde pro ně nebylo žádné vyžití,“ konstatoval primátor Miroslav Pišťák. I když dnes už by byla zřejmě cena objektu mnohem nižší, kupci nejsou. Důvodem je zřejmě i havarijní stav objektu, jehož rekonstrukce by si vyžádala obrovské náklady. „Bavili jsme se o rekonstrukci podobného objektu, která přišla na 180 milionů korun. O tom, že bychom nechali udělat nějakou studii na využití zámku, jsme vůbec neuvažovali. Není to reálné,“ dodal primátor. (ber)

Poslat nový komentář