Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Už je to tady! Mobilní radar zachytí i registrační značku!

Už je to tady! Mobilní radar zachytí i registrační značku!
Foto ŘSD

 

Ředitelství silnic a dálnic ČR začíná na českých dálnicích a silnicích testovat novinku – mobilní radar MOTES. Radar změří rychlost vozidla a zároveň dokáže identifikovat jeho poznávací značku. Obě informace následně zobrazí na LED vozíku, umístěného obvykle několik set metrů za snímačem. Nasazení mobilního radaru se předpokládá zejména v opravovaných úsecích dálnic, kde z hlediska statistiky hrozí silničářům největší nebezpečí od nákladních vozů a vozidel překračujících povolenou rychlost. Podobné zařízení se úspěšně používá například ve Francii a Belgii.

„Moderní mobilní radar zobrazí téměř okamžitě poznávací značku i okamžitou rychlost vozidla. Při překročení bezpečné rychlosti bude upozorňovat řidiče i varovným textem. ŘSD hledá řešení, které bude mít významný podíl na snížení nehodovosti na rekonstruovaných silničních tazích. Účinnost radaru vyhodnocujeme ve spolupráci s Policií,“ říká Soňa Křítková, pověřená vedením ŘSD ČR.

Testovaný systém MOTES dodává ŘSD ČR firma Eltodo. Celá soustava se sestává z mobilního radarového vozíku a informačního vozíku LED, který na ploše zhruba 2 X 2,5 metru zobrazí údaje o měřeném vozidle. Vozík LED se signalizačním zařízením je obvykle umístěn cca 200 – 300 m ve směru jízdy od mobilního radaru, obě zařízení jsou spojena bezdrátově a přenos dat je okamžitý.

Systém měří rychlosti až do 200 km/h s odchylkou pouhá 3 % a dokáže rozpoznat nejméně 85 procent SPZ z více než dvaceti evropských zemí. Umí ukládat statistická data o naměřených rychlostech, které si provozovatel může stahovat dálkově přes webové rozhraní. MOTES je vybaven pokročilými akumulátory, které mu zajistí nepřetržitý provoz nejméně na 48 hodin. (zdroj ŘSD)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style