Cenzura článků? Nic takového, tvrdí vedení města

Cenzura článků? Nic takového, tvrdí vedení města
ilustrační foto MMP

Na pondělním jednání Zastupitelstva města Prostějova byla projednávána i otázka zveřejňování článků v Prostějovských radničních listech. Opozice si stěžovala, že procházejí cenzurou.

„Dvakrát nám nebyl zveřejněn článek, ve kterém jsme chtěli veřejnost informovat o situaci ve společnosti Vodovody a kanalizace,“ uvedl zastupitel Jan Navrátil s tím, že neuveřejnění bylo omlouváno nejrůznějšími důvody. Stejnou zkušenost měl další opoziční zastupitel, František Fröml.

„Za posledních pět let tedy nebyly zveřejněny tři články. To nepokládám za cenzuru. V jejich uveřejnění bránily jiné důvody. Byly v nich jmenovány osoby, který by si mohly stěžovat na poškození dobrého jména. Za to není podle právníků odpovědný ten, kdo článek napíše, ale vydavatel novin, v tomto případě tedy město,“ sdělila primátorka Alena Rašková. Podle jejích slov provádí redakční práci tisková mluvčí radnice Jana Gáborová, která sporné příspěvky předložila Radě města Prostějova. Ta jejich tisk zamítla.

Neprošel ani návrh, aby v redakční radě listů usedli zástupci všech klubů zastupitelstva. „Kdyby každý článek měli projednávat, nevejdou radničky jednou za měsíc, ale jednou za rok,“zamítla možnost primátorka. (ber)

Komentáře

Bohužel. Prostějovská média jsou cenzurována. Stačí se podívat na Pospíšilův Prostějovský večerník. Ani tečka o tom, co přinesla kauza tajemníka Baláše a dalších prostějovských kmotrů. Pan tajemník si tak akorát každoročně odbyl premiéru tím, že informoval o povinnosti zaměstnávat na radnici postižené osoby.

Někdo tady radí, aby si opozice nechala poradit od J. Č. To nedoporučuji. J. Č. je totiž dost v obraze a jeho rady by mohly změnit bez voleb složení Rady města. Ostatně na to již upozornil jeden náměstek. J. Č. nechte sedět v koutě a šoupat nohama, jak se sluší holubům.

Jak zaznělo na pondělním zastupitelstvu, opozici neotiskly Radniční listy za 3 roky 2 urážlivé články. No to je cenzura jako řemen. Můžou si postěžovat třeba Šabatové, že jsou diskriminováni. Třeba jim "moudře" poradí jak J. Č. :)

Ve výše jmenované firmě nejsou žádné osoby,které by měly dobré jméno.Takže si tyto osoby těžko mohou na něco stěžovat.......haha

Vodovody a kanalizace měly projít už dávno hloubkovou finanční kontrolou s tím,že ji měla provést hospodářská kriminálka.

Paní primátorka má zcela pravdu. Již ve Statutu Prostějovských Radničních Listů je jasně napsáno. PRL jsou informační KANÁL. A PRL to dodržují. Jen články o své koalici, plno svých fotek z mládí, sama chvála. Proč by se měly otiskovat kritické připomínky?? Koalice je rudo-oranžo-pevéčková. Má většinu? Má. Tak prosím opozici. Držte klapačky. Až vyhrajete volby, můžete jim to oplatit. P.

Poslat nový komentář