Prvních tisíc vozidel s registračními značkami na přání již jezdí po českých silnicích

Prvních tisíc vozidel s registračními značkami na přání již jezdí po českých silnicích
ilustrační foto internet

Pořídit si na své vozidlo nebo vozidlo své firmy registrační značku na přání, využilo během ledna 2016 přes 2 500 lidí, z toho přes 300 zájemců si o značku na přání zažádalo pro svůj motocykl. Na Prostějovsku si značku na přání nechaly udělat zhruba dvě desítky zájemců.

O značku na přání projevili motoristé zájem napříč celou Českou republikou. Nejvíce lidí této možnosti využilo hned v prvním týdnu, kdy úřady obcí s rozšířenou působností obdržely přes 1 650 žádostí, potom začal zájem klesat. Za poslední lednový týden tak o registrační značku na přání požádalo již jen necelých 200 lidí.

Stejně tomu bylo na Prostějovsku. “Boom ohledně značek na přání ustal po čtrnácti dnech. Počet žadatelů se nezvýšil a bylo jich asi dvacet. Variace na 007 byly podle mne v rámci republiky vyčerpány již v prvních dnech a již nevedou. V současné době se začínají objevovat žadatelé o vydání třetí registrační značky na nosič na kola. Výroba a vydání této značky stojí 600,- Kč a je trošku odlišná od normální registrační značky, takže není záměnná,“ sdělil PvNovinkám Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Prostějova..

Největší zájem byl o značky obsahující jméno, přezdívku nebo název firmy daného žadatele. Žadatelé byli při vymýšlení požadovaných znění opravdu kreativní, při troše štěstí tak na českých silnicích potkáte i BATM0BIL nebo auta se značkami FANT0MAS, C0KOLADA, M0JEAUTO, UKRADEN3, 0LDTIMER, DR0BEK01, BIKER666, 900TURB0, KUZLATK0, C0DZILLA, S0VICZKA, 666BUBIK, BYLINAR1, ANDILEK1 nebo naopak 666DABEL. Mezi další zajímavá znění patří například FACEB00K, SPUTNIK1, H0LCICKA či BITC0IN1.

Z motocyklů patří mezi zajímavé značky například N0LIMIT, VEL0REX, NESAH4T, USARMY1, 01SPI0N, 01STEJK, ZAV0D0U, 01BIKER, INDIAN1, TYBRZD0, IMS0RRY, M0RAVAK, 79PEPAN, HELLB0Y, HARLEY0 nebo M0T0RKA. U všech znění je vždy místo písmene „O“ číslice „0“.   

Z celkového počtu 2 500 podaných žádostí je již tisíc značek u svých nových majitelů. (ber)

Komentáře

debilci

Poslat nový komentář