Stavbaři nikde, suplují je strážníci

Stavbaři nikde, suplují je strážníci
Foto ber
Další fotky: 
Stavbaři nikde, suplují je strážníci
Stavbaři nikde, suplují je strážníci

 

Zatímco stavbaře nebylo ve středu dopoledne ve Svatoplukově ulici vidět, uniformami se to tam jen hemžilo. Strážníci Městské policie měli žně. Řidičů, kterým zákazové značky nic neříkají, je v Prostějově víc než dost.

Všechny příjezdy do Svatoplukovy ulice jsou řádně označeny, na všech příjezdových a přístupových cestách jsou umístěny značky, které o uzavírce a objízdných trasách informují. I přes to, že na stavbu je povolen vjezd jen vozidlům stavby a MHD, řidiči zákazu nedbají. Tentokrát ale na ignoraci značek doplatili.

„Dostal jsem blokovou pokutu. Já bych sem nejel, ale přede mnou jela další auta, tak jsem si říkal, že to risknu. Jenže měšťáci byli u Dony, to už se objet nedalo,“ posteskl si PvNovinkám jeden z pokutovaných řidičů. Zároveň ale upozornil, že nechápe, proč je silnice uzavřena, když kromě skryté části vozovky se na komunikaci nic neděje. „Stavbaři tady byli jen chvíli ráno, od té doby nic,“ potvrdil informaci jeden z prodejců.

Podle itineráře prací, které k uzavírce zveřejnil odbor dopravy prostějovského magistrátu, by se dnes na komunikaci měly provádět přípravné a zemní práce, odvodnění,  pracovat by se mělo na podkladních vrstvách a cementobetonovém krytu zastávky a měly by se osazovat dvojřádky z kostky a obrubníky. Po celé délce ulice je ale pouze odkryta část vozovky.

 

Na firmu, která opravy provádí, jsme vznesli dotaz. S odpověďmi vás seznámíme v nejbližší době. (ber)

Poslat nový komentář