V Repechách vznikne rozhledna! Kraj přidá peníze

V Repechách vznikne rozhledna! Kraj přidá peníze
Foto Penzion Lada

Kopaninka. Tak se bude jmenovat rozhledna, která vyroste v blízkosti penzionu Lada v Repechách. O její výstavbu se zasazuje jménem spolku Repechy Crew majitel penzionu Břetislav Usnul. Už nyní má podporu Olomouckého kraje.

Turistická rozhledna v nadmořské výšce 635 m.n.m. má mít dřevěnou nosnou konstrukci z modřínového dřeva s ocelovým točitým schodištěm. Vyhlídková plošina má být umístěna ve výšce 18 metrů nad okolním terénem, celkově by měla rozhledna dosáhnout výšky 22,5 metru.

„S nápadem rozhledny na tomto místě přišel v roce 2011 bývalý ředitel Vojenských lesů divize PlumlovPetr Švadlena. Myšlenku rozhledny jsme se rozhodli oprášit v loňském roce. Z místa je nádherný výhled nejenom na Jeseníky, ale i na Hostýnské hory a Beskydy. Region Drahany, Protivanovsko by mohl být turisticky velmi zajímavý, ale je stále ještě hodně opomíjený. Ve srovnání s deset kilometrů vzdáleným Moravských krasem je pouhou Popelkou. Jde zkrátka o ne jen Bohem zapomenutý kraj,“ sdělil PvNovinkám Břetislav Usnul. V současnosti jsou všechny dokumenty na stavebním úřadě v Plumlově a čeká se na stavební povolení. Rozpočet je 3 miliony korun, ale předpokládáme, že soutěží se dostaneme na nižší cenu. K dnešnímu máme necelou čtvrtinu, ale věřím, že získáme ještě podporu a zbývající prostředky,“ dodal Usnul.

„Olomoucký kraj schválil na podporu výstavby dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ potvrdil informaci Radek Stojan, vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů Olomouckého kraje. (ber)

Poslat nový komentář