Pokácené stromy v Šárce budou nahrazeny, říká magistrát

Pokácené stromy v Šárce budou nahrazeny, říká magistrát
Foto ber

Poslední fáze revitalizace čeká prostějovské sídliště v Šárce. Začala kácením stromů, mimo jiné letitých sakur, které lemovaly silnici.

Dotaz na počet stromů, které budou  pokáceny a jaká výsadba je v budoucnu nahradí, jsme adresovali Magistrátu města Prostějova. "Vykáceno bude 130 kusů stromů. Nově bude vysazeno 225 kusů stromů, 150 kusů keřů, cca 5000 trvalek," sdělila PvNovinkám tisková mluvčí Magistrátu Anna Kajlíková. Výsadba bude více než rozmanitá,  jaké druhy stromů a keřů budou vysazeny se dočtete níže. 

Druhovost 4. etapa

Platanus x acerifolia Pyramidalis (16-18)                                                                            

Liriodendron tulipifera (16-18)                                                                

Fagus sylvatica Purpurea (16-18)                                                                           

Quercus petraea (16-18)                                                                           

Magnolia Spectrum (12-14)                                                                      

Robinia hispida var.Rosea - strom (12-14)                                                                         

Prunus serrulata Kiku-shirade-zakura (12-14)                                                                  

Prunus Snow Fountains (12-14)                                                                             

Tilia cordata Rancho (16-18)                                                                     

Fraxinus ornus Meczek (16-18)                                                              

Syringa vulgaris - stromková forma (180-200)                                                                  

Prunus serrulata Kanzan (12-14)                                                                            

Acer platanoides Drummondii (14-16)                                                                

Acer campestre Elsrijk (14-16)                                                                

Acer platanoides Cleveland (14-16)                                                                      

Ginkgo biloba (14-16)                                                                  

Castanea sativa (14-16)                                                                              

Hibiscus syriacus - stromová forma (12-14)                                                                       

Crataegus monogyna Stricta (14-16)                                                                    

Fagus sylvatica Dawyck Gold (14-16)                                                                    

Acer platanoides Schwedleri (14-16)                                                                   

Prunus Accolade (12-14)                                                                           

Prunus subhirtella Fukubana (12-14)                                                                   

Cotoneaster dammeri Coral Beauty (30+)                                                                         

Cotoneaster salicifolius Parkteppich (30+)                                                                        

Rosa Stadt Rom (15-20)                                                                             

Potentila fruticosa Pink Queen (15-20)                                                               

Weigela Piccolo (30+)                                                                  

Potentila fruticosa Abbotswood (25+)                                                                

Spiraea japonica Shirobana (15+)                                                                          

Prunus laurocerasus Otto Luyken (35+)                                                                             

Viburnum carlesii (40+)                                                                              

Spiraea cinerea Greifsheim (40+)                                                                          

Spiraea bumalda Anthony Waterer (25+)                                                                          

Forsythia intermedia Maluch (30+)                                                                      

Syringa mayeri Palibin (50+)                                                                     

Weigela florida Eva Rathke (40+)                                                                           

Berberis thunbergii Atropurpurea (40+)                                                                            

Philadelphus Virginal (40+)                                                                       

Buddleia davidii Royal Red (40+)                                                                            

Forsythia intermedia Lynwood (40+)                                                                   

Lavandula angustifolia (20+)                                                                    

Hypericum callycinum Hidcote (10+)                                                                    

Hydrangea macrophylla ssp.(mix) (30+)                                                                             

Astilbe arendsii (20+)                                                                  

Spiraea japonica Gold Princess (25+)                                                                   

Hosta ssp. (20+)                                                                            

Picea abies Nidiformis (30+)                                                                    

Juniperus squamata Blue Carpet (30+)                                                               

Juniperus communis Depressa Aurea (30+)                                                                     

Pinus mugo Pumilio (20+)                                                                         

Chrysanthemum coccineum (K9)                                                                          

 

Druhovost 5. etapa

 

Tilia x europaea Pallida (16-18)                                                               

Platanus x acerifolia Pyramidalis (16-18)                                                                            

Liriodendron tulipifera (16-18)                                                                

Fagus sylvatica Purpurea (16-18)                                                                           

Fagus sylvatica Zlatia (16-18)                                                                    

Quercus petraea (16-18)                                                                           

Quercus rubra (16-18)                                                                

Aesculus carnea Briotii (14-16)                                                                

Magnolia Spectrum (12-14)                                                                      

Robinia hispida var.Rosea - strom (12-14)                                                                         

Prunus serrulata Kiku-shirade-zakura (12-14)                                                                  

Prunus Snow Fountains (12-14)                                                                             

Prunus subhirtella Autumnalis Rosea (12-14)                                                                  

Syringa vulgaris - stromková forma (180-200)                                                                  

Prunus serrulata Kanzan (12-14)                                                                            

Acer platanoides Drummondii (14-16)                                                                

Acer campestre Elsrijk (14-16)                                                                

Acer platanoides Crimson King (14-16)                                                               

Quercus robur Fastigiata Koster (14-16)                                                                             

Castanea sativa (14-16)                                                                              

Hibiscus syriacus - stromová forma (12-14)                                                                       

Crataegus laevigata Pauls Scarlet (14-16)                                                                           

Crataegus monogyna Stricta (14-16)                                                                    

Fagus sylvatica Dawyck Gold (14-16)                                                                    

Prunus sargentii Rancho (12-14)                                                                            

Acer platanoides Schwedleri (14-16)                                                                   

Prunus Accolade (12-14)                                                                           

Prunus subhirtella Fukubana (12-14)                                                                   

Cotoneaster dammeri Coral Beauty (30+)                                                                         

Cotoneaster salicifolius Parkteppich (30+)                                                                        

Rosa Stadt Rom (15-20)                                                                             

Potentila fruticosa Pink Queen (15-20)                                                               

Weigela Piccolo (30+)                                                                  

Potentila fruticosa Abbotswood (25+)                                                                

Spiraea japonica Shirobana (15+)                                                                          

Prunus laurocerasus Otto Luyken (35+)                                                                             

Viburnum carlesii (40+)                                                                              

Ligustrum ovalifolium (40+)                                                                     

Spiraea bumalda Crispa (25+)                                                                  

Spiraea cinerea Greifsheim (40+)                                                                          

Spiraea bumalda Anthony Waterer (25+)                                                                          

Forsythia intermedia Maluch (30+)                                                                      

Syringa mayeri Palibin (50+)                                                                     

Buddleia davidii Royal Red (40+)                                                                            

Forsythia intermedia Lynwood (40+)                                                                   

Deutzia x hybrida Strawberry Fields (40+)                                                                         

Lavandula angustifolia (20+)                                                                    

Hypericum callycinum Hidcote (10+)                                                                    

Hydrangea macrophylla ssp.(mix) (30+)                                                                             

Astilbe arendsii (20+)                                                                  

Spiraea japonica Gold Princess (25+)                                                                   

Hosta ssp. (20+)                                                                            

Picea abies Nidiformis (30+)                                                                    

Juniperus squamata Blue Carpet (30+)                                                               

Juniperus communis Depressa Aurea (30+)                                                                     

Pinus mugo Pumilio (20+)                                                                         

Aster alpinus (K9)                                                                         

Chrysanthemum coccineum (K9)                                                                          

Erigeron hybridus (K9)                                                                

Gaillardia x grandiflora Kobold (K9)                                                                      

Lupinus x hybridus (K9)                                                                             

Salvia nemorosa Ostfriesland (K9)                                                                        

Veronica spicata ssp.incana (K9)                             

(ber) 

 

Poslat nový komentář