Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kraj prodal SCHOLA SERVIS. Roky se nerentoval

Kraj prodal SCHOLA SERVIS. Roky se nerentoval
ilustrační foto ubytovna ul. Marie Pujmanové

Rada Olomouckého kraje odsouhlasila prodej závodu SCHOLA SERVIS – zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám,  Prostějov. Hlavním důvodem je podle radních soustavné dokrývání ztrát. Kupci se konečně našli.

„Odprodej SCHOLY SERVIS je výstupem auditu v příspěvkových organizacích zřizovaných Olomouckým krajem, který proběhl v roce 2014. Hlavními důvody je soustavné dokrývání ztráty z hlavní činnosti organizace z příspěvku zřizovatele a špatný technický stav objektů, ve kterých zařízení vyvíjí svoji činnost. Uvedení objektů do optimálního stavu by pro rozpočet Olomouckého kraje znamenalo mnohamiliónové náklady,“ sdělila v prosinci loňského roku redakci mluvčí kraje Kamila Navrátilová.

Součástí závodu, určené k prodeji, byly pozemky a budovy v Olomoucké ulici a také ubytovací zařízení v ulici Marie Pujmanové ve Vrahovicích. Kupní cenu stanovili znalci na 28,15 milionu korun. V dubnu ji akceptovali ji manželé Ondrýskovi a Zastupitelstvo Olomouckého kraje jejich nabídku schválilo. Kupní smlouva bude podle Navrátillové uzavřena do 4 měsíců od schválení odprodeje závodu, ve stejné době musí být zaplacena kupní cena.

Součástí závodu nebyla budova a pozemky v Palackého ulici, které kraj prodával opakovaně koncem roku 2014 a v lednu 2015. Nového majitele má od listopadu loňského roku. 

Příspěvková organizace SCHOLA SERVIS byla zřízena usnesením Zastupitelstva Olomouckého  kraje  a vznikla 1. 7. 2003. (ber)

 

Komentáře

Věřím, že v soukromých rukách to vydělávat bude.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style