Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!

Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!
Foto Lubomír Frýdek
Další fotky: 
Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!
Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!
Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!
Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!
Hasiči zvou do Seče. Na Litovelský pětiboj!

Sbor dobrovolných hasičů Seč zve všechny milovníky dobrého moku a zábavy na 11. ročník Litovelského pětiboje. Koná se v sobotu 9. 7. 2016 od 14:30 hodin pod záštitou pivovaru Litovel.

Někteří z Vás jistě vědí, oč se v tento den jedná. Pokud patříte mezi ty, kteří o této akci slyší prvně, tak neváhejte a přijeďte se podívat a třeba i zasoutěžit. Už z názvu je jasné, že se bude bojovat, ale nebojte, žádné Karate kid a jiná podobá bojová umění to nejsou. U nás v Seči se bojuje v různých disciplínách, které zvládnou jak muži, tak i ženy a hlavně jsou plné zábavy a smíchu. Sem tam se trochu zapotíte a možná při poslední disciplíně namočíte, ale to je úděl Litovelského pětiboje v Seči.

Jako každý rok, tak i letos se bude bojovat v pěti disciplínách. Disciplíny jsou každý rok stejné a i tentokrát je mezi disciplínami jedno tajemství, které je odhaleno až v okamžiku, kdy k této disciplíně dojdete.

První a vždy zahajující disciplína je pití půllitru piva na čas v kategorii muži, v kategorii žen to je pití třetinky piva na čas. U obou kategorií si mohl soutěžící vybrat, zda bude pít alkoholické, nebo nealkoholické pivo Litovel Free.

Druhou je disciplína se jménem barman, která spočívá v přenesení plných pivních kelímků přes dráhu a překážky bez ztrát do cíle.

Třetí je, chyť si svoje pivo, kdy soutěžící musí pomocí provazu přenést pivní láhve z přepravky do cíle.

Čtvrtá disciplína je rok od roku tajemstvím. Vždy pořadatelé vymyslí něco nového, aby to bylo zajímavější a ne stále stejné. Co nás tedy čeká letos? Přijďte a uvidíte!

Závěrečnou disciplínou, která neodmyslitelně patří k Litovelskému pětiboji, je Sečská neckyáda aneb Plavba po Sečském moři (požární nádrž).

Každý rok nám počasí přeje a tak doufáme, že i letos bude sluníčko dostatečně pálit, aby nám ohřálo naše moře. Někteří soutěžící si často necky pletou s Titanicem, tak aby jim pak nebyla moc velká zima, až se začnou potápět.

Sečské tuplák

Je samotnou kapitolou pětiboje, kdy soutěžící mají za úkol vypít litr piva na čas. Tato soutěž je jediná v naší republice, kde tuplák nepijí jen muži, ale také ženy. I v této disciplíně je možné soutěžit s nealko pivem Litovel Free.

Celou akcí bude provázet známý moderátor Láďa „Sovjet” Rus a nejen pro soutěžící, ale i pro diváky jsou připravené každoročně dobroty z udírny a grilu, které je nutno něčím zapít a to si vyberete už sami dle vaší chuti u výčepu, kde jsou k dispozici alkoholické i nealkoholické nápoje.

Litovelský pětiboj začal jako regionální akce pro rozptýlení a uvolnění od běžného života. Postupem času se zněj stala vyhledávaná akce ze všech koutů naší země a v posledních dvou letech jsme se setkali i s mezinárodní účastí.

Věříme, že i letošní ročník bude neméně úspěšný jako ty minulé.

Na Vaši návštěvu se těší kolektiv hasičů Seč!

(SDH Seč)

Poslat nový komentář