Senior Taxi bude provozovat ostravská firma

Senior Taxi bude provozovat ostravská firma
ilustrační foto

Město Prostějov dává službě Senior taxi zelenou. Zakázku „Provozování služby Senior Taxi “ získala firma Komfort Logistik s. r. o., Ostrava – Slezská Ostrava. Podle radních díky ceně a zejména faktu, že službu provozuje již delší čas.

Jan Spáčil, který se službou do Prostějova přišel, ji provozoval jako pilotní projekt a klientům byl k dispozici prakticky nepřetržitě. To se nyní změní. Taxi bude jezdit v rámci katastru města a v jeho městských částech každý pracovní den od půl sedmé ráno do půl třetí odpoledne po období jednoho roku. Lidé se budou moci nechat zavést na náměstí T. G. Masaryka, do nemocnice, Polikliniky Prostějov – Zdravotnického centra v Trávnické ulici, k obvodním, praktickým a odborným lékařům pro dospělé v rámci Prostějova a včetně městských částí. Dále pak na Českou poštu a to do všech městských částí a pochopitelně i na úřady na území města Prostějova. Senior taxi bude sloužit občanům s trvalým pobytem na území města Prostějova, kteří dovršili 65 let a starších. Za cestu zaplatí 20 korun, kilometr jízdy přitom firma vypočítala na 22 korun. Firma bude mít k dispozici několik vozidel.
„Pro zadání zakázky jsme stanovili jako základní hodnotící kritérium ekonomickou výhodnost s dílčími kritérii. Jedním z nich byla cena za jeden kilometr jízdy s váhou osmdesát procent. Druhým kritériem byla kvalita a přístupnost objednávkového systému s váhou dvacet procent,“ vysvětlil náměstek primátorky Pavel Smetana.
Smluvní podmínky se ještě v těchto dnech dolaďují. Služba by mohla začít fungovat od prosince tohoto roku. (ber)

Poslat nový komentář