Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na středních školách se rozjely maturity

Na středních školách se rozjely maturity
ilustrační foto

Ve středu 2. května odstartovaly na středních školách zkoušky z dospělosti, víc než sto tisíc maturantů zasedlo k písemným zkouškám. Vloni nastartované státní maturity pokračují i letos v daném harmonogramu, ani tentokrát se nevyhnuly projektu, jehož cena přesáhla půl miliardy korun, velké problémy. 

Ve dvou dnech čekají na maturanty písemné zkoušky, v polovině května pak budou následovat ústní zkoušky. První den byla na programu písemná zkouška z českého jazyka složená z didaktického testu a slohové úlohy. Druhý den musí žáci posledních ročníků zvládnout písemnou zkoušku z cizího jazyka, matematiky či jiného volitelného předmětu podle vlastní volby. Zvolit mohou také obtížnost povinné zkoušky, buď v základní nebo vyšší úrovni. Na těžší verzi si letos troufnou jen cca 4 procenta maturantů. Výsledky by měli žáci obdržet do poloviny května, poté je čekají ústní zkoušky. 

Přestože proběhla generální zkouška a první ročník státních maturit, ani napotřetí se finančně náročnému a ostře diskutovanému projektu ministerstva školství nevyhnuly problémy. K těm nejčastějším patřilo selhání propojení sítí, takže na řadě škol se začátek maturit posunul až o dvě hodiny. Státní maturity jsou všeobecným zklamáním a už nyní je v přípravě další novela.    

(jap) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style