Tovačovská zatopená pískovna si vybrala nejkrutější daň

Tovačovská zatopená pískovna si vybrala nejkrutější daň
ilustrační foto ZZS

Posádka letecké záchranné služby v pondělí 11.7.2016 krátce po poledni (v čase 12.16), vzlétla k ohlášenému tonutí mladého muže na zatopené pískovně u Tovačova.

Celý smutný příběh započal voláním o pomoc, matka uslyšela křik svého syna. Po chvíli se devětadvacetiletý muž ztratil, zhruba sto metrů od břehu, pod hladinou. Žena duchapřítomně zburcovala další dva muže. Ti ve snaze o záchranu lidského života v potápěčských brýlích a hlavně s velkým kusem odvahy, mladého muže ze zhruba pětimetrové hloubky vytáhli a doplavali s ním ke břehu, současně již k místu dosednul vrtulník se zdravotnickou pomocí. Společně pak lékařský tým pokračoval v boji o záchranu muže, u kterého došlo k zástavě srdeční i dechové.

S pomocí přístrojů prováděli zdravotníci masáž srdce, napojili jej na umělou plicní ventilaci a aplikovali příslušná léčiva. V resuscitaci pokračovali dalších několik desítek, pro přihlížející, nekonečných minut. Hasiči poté vypomohli posádce při transportu k vrtulníku s využitím hasičského vozidla. I přes veškerou snahu lékaře a záchranářů, i náznaky možného úspěchu, muž při leteckém transportu do nemocnice v Olomouci, svým zraněním podlehl.

Zdeněk Hošák, mluvčí ZZS Olomouckého kraje

Poslat nový komentář