Sokol Mostkovice - Sokol Čechovice 3:2 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V 17. kole 1.A třídy nastoupila na hřišti v Mostkovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Čechovic. Jednalo se o okresní derby mužstev, jejichž hřiště se nachází pouhé dva kilometry od sebe. Při posledním měření sil na podzim minulého roku vyhrály Čechovice 2:1 a obdobný výsledek by jim v případě zaváhání Opatovic zajistil první místo v tabulce.

V prvním poločase byli jednoznačně lepším mužstvem hosté, vytvořili si několik slibných šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. A tak to byly paradoxně Mostkovice, které se ujaly vedení. V 37. minutě zakončoval do odkryté sítě P. Zapletal. I po změně stran měli míč na kopačkách častěji hosté, ale místo vyrovnání, po hodině hry po chybách v obraně, obdrželi dva slepené góly z kopačky P. Zapletala. S blížícím se koncem utkání vrhly Čechovice všechny síly do útoku a v 77. minutě se jim podařilo snížit na 1:3. Autorem branky byl Klváček. Stejný hráč v poslední minutě utkání přidal ještě jeden gól. Na případné vyrovnání stavu však již hostům nezbyl čas, a tak všechny body zůstaly překvapivě v Mostkovicích.