Sokol Čechovice – SK Lipová 2:1 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V 6 kole 1. A třídy nastoupila na hřišti v Čechovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Lipové.

V prvním poločase měli míč na kopačkách častěji domácí hráči. Svoji převahu dokázali vyjádřit jedinou brankou. Po půl hodině hry a po rohovém kopu si obrana Lipové dokázala poradit s dobře mířenou hlavičkou, míč se však odrazil k Lakomému, který se trefil k tyči – 1:0. Po změně stran udávala tempo hry Lipová. Zkoušela se prosadit ze standardních situací, střelami z dálky, nebo nakopávali míče do velkého vápna. Vytvořili si několik gólových šancí, ale brankář Polák si se všemi střelami dokázal poradit. V 75. minutě sice již byl překonán, ale na brankové čáře u tyče jej zastoupil obránce a vytěsnil míč na roh. Čechovice ve druhém poločase ohrožovaly hostující branku pouze z brejků a jeden z nich se jim v 83. minutě podařilo přetavit v gól. Po levém křídle unikl Hatle, poslal přesný centr do velkého vápna na volného Zatloukala a domácí vedli – 2:0. Ani za tohoto stavu nevhodili hosté flintu do žita a v 89. minutě snížili Žilkou na -2:1. A snažili se i nadále. Na vyrovnání stavu jim však již nezbyl čas i přesto, že hlavní rozhodčí k normální hrací době přidal pět minut.