Sokol Určice - Sokol lázně Velké Losiny 1:0

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 3. dubna byl na hřišti v Určicích odehrán zápas 20. kola Olomouckého krajského přeboru, ve kterém se domácí fotbalisté utkali s hráči z Velkých Losin.

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již v 1. minutě prosvištěl šestnáctkou hostí centr Cetkovského, bohužel žádný ze spoluhráčů se k němu nedostal. V 10. minutě se dvěma kličkami uvolnil Zapletal a vystřelil. Gólman míč z jeho kopačky vytěsnil na roh. Po rohovém kopu se opět snažil neúspěšně zakončovat Zapletal. Ve 20. minutě Halouzkovu střelu z dálky ještě dokázal brankář Hatala zlikvidovat. Chvíli na to se ale již stav měnil. Na centr Zapletala z pozice pravého křídla si naběhl Halouzka a rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana - 1:0. Po vstřeleném gólu začaly Losiny hrát lépe, ale velké šance si nevytvořily. Po změně stran byly hosté i nadále aktivnější než domácí. Největší šanci měly v 65. minutě, kdy se do rozhozené obrany vřítil Šinogl, místo zakončení však volil přihrávku nabíhajícímu spoluhráči, ale ten se nacházel v ofsajdu. Losiny se až do závěrečného hvizdu snažily s výsledkem něco udělat, ale Určice dokázaly těsné vítězství uhájit.

Trenér Určic Radek Tomšic: "Řekli jsme si, že musíme do utkání vstoupit aktivně, aby se soupeř nedostal do hry, a to se nám podařilo. První půle byla z naší strany excelentní. Po vstřeleném gólu soupeř začal tlačit, ale velké šance neměl. Ve druhé půli soupeř pokračoval v tlaku, ale těsné vedení jsme uhájili. Výkon mužstva v celém zápase hodnotím kladně", uvedl.

Text i foto: Lubomír Kaprál