Určice B – Němčice nad Hanou 0:2

Foto Lubomír Kaprál
Další fotky:

V neděli 5. června byl na hřišti v Určicích odehrán zápas 25. kola okresního přeboru mezi domácím mužstvem a Němčice nad Hanou. Jednalo se o utkání, ve kterém hosté potřebovali k jistotě postupu do 1.B alespoň bod.

Této skutečnosti si byli vědomi nejen hráči, ale i rozhodčí. V 33. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop proti domácím za sporné hraní rukou ve velkém vápně. Přitom chvíli před tím hraní rukou nad hlavou, dík kterému se Němčice dostaly k zakončení, zůstalo bez povšimnutí. Míč si na značku pokutového kopu postavil hostující gólman Tomek a poslal svůj tým do vedení – 0:1. V 37. minutě domácí rozvlnili síť za zády němčického brankáře. Ovšem asistent rozhodčího viděl ofsajd a tak gól neplatil. V 77. minutě po pěkné kombinační akci zamířil k levé tyči Pokorného branky Mrva a hosté vedli – 0:2. Po závěrečném hvizdu se tak mohly hosté radovat z postupu do vyšší soutěže.