Sokol Určice porazil FK Kojetín - Koválovice 2:1

Foto Lubomír Kaprál
Další fotky:

V 5. kole Krajského přeboru proti sobě nastoupila mužstva, která se nacházela v tabulce na dvou posledních místech.

První poločas se dá bez nadsázky nazvat festivalem promarněných šancí. Hned z prvního útoku hostí mířil Nguyen těsně nad. Ve 3. minutě trefil kojetínský Řezáč tyč. Vzápětí se po nedorozumění v obraně Kojetína mohl dostat k míči Hořava, ale gólman byl rychlejší. V 11. minutě vstřelil z dálky Halouzka, ovšem míč skončil těsně vedle kojetínské branky. Následující chvíle patřily hostům. Ve 13. minutě Hořava hlavičkoval po rohovém kopu těsně nad břevno. A minutu na to se hosté dostali k míči po nedorozumění v obraně a bylo zle. První střelu brankář Běhalík vyrazil, ale na dorážku Barana již byl krátký - 0:1. Daný stav domácí hráče vyburcoval ke zlepšenému výkonu. Ve 20. minutě zakončoval útok skluzem Vaněk, ovšem pouze do zámezí. Ve 25. minutě trefil hostující Řezáč již podruhé tyč!  Po necelé půlhodině hry se již kapitán domácího mužstva Vaněk nemýlil a po rohovém kopu srovnal stav utkání na 1:1. Chvíli na to mohlo být ještě veseleji. Trajerova bomba skončila na břevně. Pak se v dobré akci ocitl Hořava, ale jeho střelu gólman Gajdoš zneškodnil. V 38. minutě neproměnil domácí Šlajs pokutový kop. Těsně před přestávkou si na centr naběhl Vaněk. Míč z jeho kopačky vyrazil brankář na roh. Hned na začátku druhého poločasu měli domácí možnost strhnout vedení na svou stranu z druhého pokutového kopu. Tentokrát byl jeho exekutorem Vaněk, ale bohužel i s jeho pokusem si brankář Gajdoš poradil. V 53. minutě Vaněk napravil neproměněnou penáltu a poslal svůj tým do vedení 2:1. Za tohoto stavu začali domácí více myslet na obranu a hosty do šancí příliš nepouštěli s výjimkou střely Barana z 80. minuty, která skončila nad břevnem. Již v nastaveném čase mezi domácími diváky zatrnulo, to když střela Krčmáře jen o několik centimetrů minula pravou tyč Běhalíkovi branky. Na pátý pokus tak Určice těsné vedení uhájily a konečně vyhrály. Lubomír Kaprál