Sokol Určice padl na pokutové kopy 2:3

Foto Lubomír Kaprál

Po prémiovém vítězství v letošním ročníku KP čekal ve středu 7. září Určice zápas se Želatovicemi. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním byly lepší domácí, ve druhém hosté.

V desáté minutě Určice nastřelily z trestného kopu břevno. Po čtvrt hodině hry utekl po pravém křídle Hořava, poslal přesný centr do šestnáctky na Vaňka a ten se nemýlil - 1:0. Ve 22. minutě vystihl Vaněk nahrávku brankáři Čechovi, dostal se k míči, vystřelil a trefil tyč. Hosté v prvním poločase ohrožovali domácí branku pouze z rohových kopů, případně po dlouhých házených autech. Ve 40. minutě trefil hostující hráč Matušík z trestného kopu zeď, od které se míč odrazil na roh. Hned z prvního útoku po změně stran se domácí Vaněk dostal do pozice, kdy se mohl zeptat brankáře, kam to chce, ale zakončoval mimo tři tyče. V dalším průběhu hry byly mnohem častěji u míče hráči Želatovic. Určice dokázal\ jejich tlaku odolávat až do 79. minuty, kdy míč odražený od tyče dorážel do sítě Mackovik. Vzhledem k tomu, že utkání skončilo v normálním hracím čase 1:1, prováděli se střely ze značky pokutového koupu. V nich byli úspěšnější hosté, kteří vstřelili tři branky, domácí pouze dvě.