Sokol Určice B porazil FK Výšovice 5:2 (3:2)

Foto Lubomír Kaprál

V derby dvou sousedních obcí padlo sedm gólů a ve všech měli "prsty" domácí.

Hned ve 2. minutě poslal míč za záda vlastního brankáře Hanzelka a hosté vedli. Naštěstí pro domácí se z vedení dlouho neradovali, když v 5. minutě srovnal Krajíček na 1:1. Ve 26. minutě se Halouzka nepochopitelně rozhodl od půlící čáry přihrát vlastnímu gólmanovi tak nešťastně, že si na míč naběhl kapitán hostí Koukal a poslal svůj tým opět od vedení - 1:2. Ani tentokrát však Výšovice dlouho nevedly. Již dvě minuty nato srovnal stav autor první branky domácích Krajíček. V 37. minutě napravil svoji chybu Halouzka, když z pozice pravého křídla našel na hranici malého vápna hlavu Mlčocha a Určice poprvé v utkání vedly. Stejně jako v první půli i po změně stran byli domácí fotbalovější. Zvýšení vedení tak bylo na spadnutí, ale dočkali se až v 75. minutě. To když po trestném kopu zahrál jeden z hostujících hráčů ve zdi rukou a hlavní rozhodčí po chvíli váhání odpískal penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Žáček a s přehledem překonal brankáře Hýbla. Bonbónek na dortu pak zařídil Vodák, který střelou z trestného kopu za střední vzdálenosti zaskočil brankáře a upravil stav utkání na konečných 5:2. Lubomír Kaprál