Sokol Určice - FC Hněvotín 3:1

Foto Lubomír Kaprál
Další fotky:

Určice nenastoupily do zápasu v tradičních modrých dresech, vzhledem k tomu, že si modré dresy přivezli hosté a jiné neměli. V úvodu utkání byl Hněvotín velmi aktivní, ale mimo nastřelené tyče v 10. minutě si žádnou další vyloženou šanci nevytvořil.

V 19. minutě se dostal do dobré střelecké pozice kapitán domácích Vaněk, ale zakončoval nepřesně. Chvíli na to si na centr od rohového praporku naběhl Halouzka a domácí vedli 1:0. Úvod druhého poločasu patřil hostům. Ve 49. minutě fauloval ve velkém vápně pronikajícího útočníka hostí brankář Běhalík, za což viděl žlutou kartu a hosté kopali pokutový kop. Jeho exekutorem byl Kobylík a nemýlil se - 1:1. Naštěstí nerozhodný výsledek trval pouze 4 minuty. Vedení Určicím vrátil Plajner - 2:1. V 76. minutě musel po druhé žluté kartě opustit hřiště hněvotínský hráč Šrom. Vzhledem k tomu se závěr utkání odehrával spíše před brankou hostí. V 79. minutě Vodákovu střelu z trestného kopu vytěsnil Jar. Běhalík na roh. V 81. minutě pojistil vedení Určic třetí brankou Menšík. V závěru utkání ještě předvedl pěknou individuální akci bez gólového zakončení Halouzka. Vzápětí se na branku řítil Šlajs, ale mezi tři tyče se netrefil, což jej vzhledem k dvou gólovému vedení nemuselo mrzet. Určice se tak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího mohly radovat ze zisku velmi důležitých tří bodů.