Sokol Určice B - Horní Štěpánov 3:2 (2:0)

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 6. listopadu se na hřišti v Určicích střetla domácí rezerva s jedenáctkou Horního Štěpánova. Tato mužstva v letošním ročníku okresního přeboru proti sobě nastoupila v 1. kole. Utkání tehdy vyhrál Štěpánov 4:1, a tak mu měli domácí co oplácet.

V průběhu celých devadesáti minut pršelo, což samozřejmě kvalitu hry negativně ovlivnilo. Určice se ujaly vedení hned ve 4. minutě. Na konci rychlé akce byl Oldert. Míč z jeho kopačky skončil u pravé tyče Švancarovy branky - 1:0. Rychlí útočníci Určic dělali hostující obraně problémy. Po půlhodině hry si Berčák zpracoval centr z pravého křídla a trefil se téměř do stejného místa jako autor první branky - 2:0. Po změně stran měli míč na kopačkách častěji hosté. V 60. minutě si na centr do malého vápna naběhl Janíček a skluzem dostal míč za záda Pokorného - 2:1. Téměř vzápětí vrátil domácím dvougólové vedení Bureš. Jeho prudká střela téměř z třiceti metrů skončila pod břevnem hostující branky - 3:1. Ani za tohoto stavu Štěpánov nezahodil flintu do žita a v 67. minutě zařídil kontaktní gól Němec - 3:2. V průběhu druhého poločasu velmi často končily útočné snahy domácích v ofsajdových pastech. Přesto se střídající Žáček minimálně ve dvou případech řítil sám proti hostujícímu brankáři, ale bez gólového zakončení. V prvním případě jeho střela skončila na těle gólmana, druhou možnost nakonec vyřešila vrátivší se obrana. V poslední minutě mohl srovnat stav utkání Červinka, naštěstí pro domácí neuspěl a tak body zůstaly v Určicích.