Sokol Určice B - FC Ptení 5:1 (3:1)

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 13. dubna bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání prvního kola okresního přeboru mezi místním béčkem a mužstvem Sokola Ptení. Určice byly od úvodního hvizdu jednoznačně lepším mužstvem, což také dokázaly velmi rychle vyjádřit golově.

První branku vstřelil již v 8. minutě nejstarší hráč na hřišti - Kouřil. Dvě minuty na to z hranice velkého vápna vystřelil z oleje Vodák a míč se od tyče odrazil do sítě - 2:0. V 16. minutě rozehrával trestný kop z úctyhodné vzdálenosti Vodák tak perfektně, že míč po jeho střele skončil potřetí za zády gólmana Langa. Za daného stavu domácí poněkud herně polevili a dovolili hostům několikrát ohrozit svoji branku. Nejblíže ke vstřelení gólu byl ve 22. minutě Nevrla, ale míč z jeho kopačky zkrotil u tyče brankář Pokorný. Těsně před přestávkou se hosté přeci jen gólu dočkali. Obrana nechala Dospivovi příliš prostoru na to, aby vystřelil, gólman sice na míč rukama dosáhl, ale mimo tři tyče jej vytěsnit nedokázal. Úvod druhého poločasu vyšel domácím parádně. Po rohovém kopu se míč odrazil před Vodáka, který bombou mířenou doprostřed branky zvýšil vedení svého mužstva na 4:1. V dalším průběhu hry měli míč častěji na kopačkách domácí. Ovšem i hosté dokázali několikrát zahrozit. Gólově se však prosadit nedokázali. Jednou nastřelili tyč a 2x nechali vyniknout gólmana Pokorného. Konečnou podobu výsledku dali v 90. minutě domácí. Na centr za obranu si naběhl Krajíček, z pozice pravého křídla poslal míč ke vzdálenější tyči, kde číhal Dračka a mířil přesně - 5:1.