Sokol Určice - FK Němčice nad Hanou 2:2 (1:1) PK 4:2

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 26. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 4. kola 1. A třídy. Střetli se místní jedenáctka s mužstvem FK Němčice nad Hanou. Určice vstoupily do utkání aktivněji než soupeř.

Již ve 3. minutě se dostával do gólové šance Šnajdr, ale brankář vyběhl a byl u míče dřív. Ve 12. minutě rozehrával trestný kop Menšík, našel hlavu P. Halouzky a míč skončil v náručí brankáře. Chvíli na to hlavičkoval opět P. Halouzka, ale ani tentokrát z toho gól nebyl. Pěkný fotbalový moment předvedl ve 26. minutě P. Halouzka, prokličkoval se mezi trojicí obránců a vystřelil. Brankář Tomek vytěsnil míč na roh. Po rohu si u zadní tyče počíhal Zelina a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Hosté v prvním poločase branku Určic ohrožovali jen výjimečně. Jenže v 36. minutě měla dvojice hostujících hráčů před sebou pouze jediného obránce a počínali si skvěle. Finální přihrávku dorážel do odkryté branky Jiříček - 1:1. Po změně stran ve 46. minutě šokoval domácí příznivce Chlud, který z několika metrů podstřelil gólmana Menšíka a Němčice vedly 2:1. Za daného stavu začali hosté urputně bránit a zdržovat. Tahle taktika jim vycházela do 65. minuty, kdy se k míči na levé straně pokutového území dostal O. Halouzka a jeho střela ke vzdálenější tyči rozvlnila síť za zády brankáře Tomka - 2:2. I v dalším průběhu hry byly aktivnější Určice, ale vsítit další branku se jim již nepodařilo. Utkání skončilo nerozhodně a na řadu přišla střelba pokutových kopů. V nich byly úspěšnější Určice a proto získaly 2 body. Skórovaly 4x, hosté pouze 2x.