Sokol Dub nad Moravou - Sokol Určice 1:1 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál
Další fotky:

V sobotu 28. dubna odehrálo áčko Určic na hřišti v Dubu utkání 19. kola, 1. A třídy skupina B. Naposledy se obě mužstva střetla v září minulého roku v Určicích, ve kterém domácí vyhráli 2:0. Tentokrát to bylo utkání dvou sousedů v tabulce.

První poločas byl herně vyrovnaný. Pokud si jedno nebo druhé mužstvo vytvořilo šanci na vstřelení branky, obrany se zaskočit nenechaly. Vše podstatné se tak událo po změně stran. S přibývajícím časem měli míč na kopačkách častěji domácí hráči. V 67. minutě po chvilce váhání odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop za faul ve velkém vápně Určic. Jeho exekutorem byl kapitán domácího mužstva Šálek, ale pouze nechal vyniknout gólmana Menšíka, který si s jeho kopem poradil. V 71. minutě si na centr z pozice pravého křídla naběhl Hronek a poslal svoje mužstvo do vedení - 1:0. Z blížícím se koncem utkání se u hráčů začala stále více projevovat nervozita a docházelo ke zbytečným diskuzím s rozhodčím. Určicím se vydařilo střídání. V 87. minutě nahradil Bureš kapitána P. Halouzku a v poslední minutě utkání pěknou střelou z deseti metrů vyrovnal na 1:1. Vzhledem k tomu, že utkání skončilo nerozhodně, přišla na řadu střelba ze značky pokutového kopu. V nich se více dařilo domácím, kteří se do sítě trefili z pěti pokusů 4x, Určice ze čtyř pokusů proměnily pouze dva.