Střední odborná škola podnikání a obchodu hostila besedu s Petrem Kumstátem

Střední odborná škola podnikání a obchodu hostila besedu s Petrem Kumstátem
Foto SOŠPO

 

Studentům Střední odborné školy podnikání a obchodu v Rejskově ulici zpestřila výuku návštěva prostějovského rodáka hokejisty Petra Kumstáta. Ten v současné době reprezentuje Spartu Praha a nejen o tomto klubu diskutoval se studenty.

Vytáhlý útočník se studenty probíral různá témata. Kromě typických otázek na hokejové vzory a kluby, ve kterých za svou kariéru působil, se řeč stočila také třeba ke vzpomínkám na prostějovské trenéry nebo Kumstátova bratra Pavla, který v dresu Jestřábů ještě v minulé sezóně krátce působil.

Přestože role přednášejícího není Kumstátovi tak blízká jako puk a hokejka, byl po besedě spokojen. „Líbilo se mi tady moc. Nejsem sice zrovna upovídaný, ale díky panu řediteli jsem nemohl odmítnout. Myslím, že to proběhlo hezky,“ hodnotil sparťanský útočník.

Jeho nadšení sdíleli i studenti, kteří se po skončení besedy mohli se známým útočníkem vyfotografovat. „Petra Kumstáta často vídávám v televizi a dost mi utkvěl v paměti, takže jsem rád, že jsem se s ním mohl setkat,“ byl spokojený student druhého ročníku žurnalistiky Petr Komárek.

Radim Nemela, student SOŠPO Prostějov

Poslat nový komentář