SOŠPO má dva talenty Olomouckého kraje!

Foto SOŠPO

V úterý 18. října 2016 proběhlo v Olomouci slavnostní ocenění žáků a studentů, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských či celostátních soutěžích a olympiádách.

Střední odborná škola podnikání a obchodu v Prostějově nominovala do 12. ročníku Talentu Olomouckého kraje dva své studenty. A oba výrazně uspěli. Jednou z oceněných je tenistka Anna Slováková, která získala 1. místo ve sportovní kategorii za 1. místo na Mistrovství Evropy do šestnácti let jednotlivců v Moskvě a za 1. místo na Mistrovství světa družstev Junior Fed cup v Madridu. Druhým nominovaným byl Filip Bašný, který získal 2. místo v humanitní kategorii za vynikající výsledky v soutěžích v německém jazyce. „Filip v loňském školním roce získal 1. místo v ústředním kole soutěže v německém jazyce a zúčastnil se také mezinárodní německé olympiády v Berlíně. Anička je hráčkou prostějovského klubu TK Agrofert. Přestože je časově velmi vytížená, dosahuje velmi dobrých studijních výsledků. Výsledky našich studentů nám ve škole udělaly velkou radost.“ sdělil PV Novinkámředitel SOŠPO Václav Křupka. (red)