Na výtržníky si posvítíme, slíbil primátor

Na výtržníky si posvítíme, slíbil primátor
ilustrační foto PČR

 

Centrum Prostějova se zejména o víkendech mění v Divoký Západ. Na bitky a rušení nočního klidu upozornil na posledním jednání zastupitelstva zastupitel Radek Zacpal. Primátor Miroslav Pišťák na základě jeho intervence pověřil ředitele městské policie k vypracování návrhu dalších opatření, která se lokalit v centru města týkají.

Jako příklad uvedl Radek Zacpal incident, ke kterému došlo koncem října u KaSCentra. „Byl zde napaden a těžce zraněn mladý muž. Případ šetří policie, ale já se ptám, co s tím bude dělat město. Mám zprávy, že se konkrétně na akcích v KaSCentru podává alkohol nezletilým, a chtěl bych vědět, jak je to ošetřeno,“ přidal hned několik podnětů zastupitel.

Podle ředitele Městské policie Jana Nagyho je věcí pořadatelů jednotlivých akcí zajistit pořádek v objektu. „Ve dnech, kdy se konají akce, posilujeme v lokalitě hlídkovou službu jak my, tak Policie ČR,“ uvedl Nagy s tím, že se jedná zejména o již zmíněné KaCentrum a podnik na Komenské ulici. Ohledně podávání alkoholu nezletilým podle jeho slov pravidelně probíhají na akcích kontroly. „Spolupracujeme mimo jiné s celní správou, policií, živnostenským úřadem,“ připomněl Nagy, podle kterého v poslední době kontroly odhalily hned deset případů porušení zákona.

Primátor Miroslav Pišťák přesto trval na tom, aby městská policie zvážila další opatření. „Pověřuji ředitele k vypracování dalších návrhů opatření, která do zmíněných lokalit vrátí klid,“ dodal Pišťák. (ber) 

Poslat nový komentář