Vyjádření spolku Mourek Prostějov ke kampani na sociální síti

Vyjádření spolku Mourek Prostějov ke kampani na sociální síti
ilustrační foto

Mourek Prostějov, z.s., vznikl v listopadu 2017 jako spolek dobrovolníků, věnující se péči o toulavé a bezprizorní kočky. Jeho členové se této činnosti věnovali dávno před založením spolku a vše zajišťovali ze svých zdrojů. V poslední době se na sociální síti rozběhla diskuze, která se spolku hluboce dotýká. Proto se rozhodl na ni reagovat prostřednictvím PvNovinek.

"Náš spolek jsme zakládali, protože milujeme zvířata a především kočičky a není nám lhostejné, co se s nimi na ulicích děje. Nechceme, aby se přemnožovaly a rodila se nechtěná koťata, která na ulicích strádají a jsou v nebezpečí. Celou dobu jsme si šli za svým cílem a nereagovali na různé pošklebky a urážky. Bohužel v poslední době se na sociálních sítích v jedné prostějovské skupině na toto téma rozběhla rozsáhlá diskuze, kdy jedni nás podporují a jedni nás nenávidí. Proto jsme se rozhodli za náš spolek vyjádřit. V první řadě nás mrzí výroky některých, že kočky by se měly střílet a byl by klid. Lidé by si měli uvědomit, že ač jim volně žijící kočka vadí, tak díky ní zde nemáme tolik hlodavců! Nebo by raději na ulicích potkávali myši a potkany, kteří se jako každý živý tvor snaží dostat do tepla a můžou se jim nastěhovat i domů? Samozřejmě se snažíme kastracemi, aby kočiček na ulicích nepřibývalo. Ale nemůžeme odchytit všechny, to je nad lidské síly. Ale proč lidé nenávidí a zlobí se na kočky? Je to jen zvíře! Proč se nezlobí na majitele, kteří je nevykastrují a nechtěná koťata vyhodí někde mezi lidská obydlí a čekají, že se jich někdo ujme? A takových případů řešíme stovky. Samozřejmě, že pokud už se vyhozená koťata na ulici objeví, snažíme se jim najít domov. A zde je další problém, kdy lidem v této prostějovské skupině vadí, že nabízená koťata se z naší stránky sdílí na jejich. Opravdu je to takový problém? Nemůžete prostě tento příspěvek přejít, když vás nezajímá? Máme potvrzeno od spolků a útulků z jiných měst, že s podobnou nevolí se ještě nikde nesetkali. Proč zrovna Prostějov? Dále se řeší, proč jdou peníze z města na naše aktivity? Že občané ze svých daní platí nějaké toulavé kočky! Ano, v loňském roce jsme dostali 20 tisíc z pokladny města a letos jsme si opět o dotaci zažádali. Ale rozhodně nestojíme před radnicí a nečekáme s nataženou rukou. V minulém roce jsme mimo tuto částku svou prací a od dárců vybrali 186 200 korun. A téměř do koruny se za kastrace, veterinární ošetření a krmení tato částka vyčerpala. Závěrem chceme říct a poprosit všechny, co ač nemají rádi kočky, ať jsou alespoň tolerantní jak k těmto zvířatům, tak k naší práci. Neubližujte kočičkám, sami si tento pouliční život nevybraly. Určitě by se raději válely v teple na gauči, než žily ve strachu na ulici hladové, zmrzlé a nemocné.“ ( Mourek Prostějov z.s.)

 

Komentáře

Když jsou "Lidé" zlí, tak přemnožené "lidi" by taky sříleli, né?

Lidé jsou zlí a myslí si,že jsou pány tvorstva a odvykli si brát všechna zvířata
jako součást světa.I ony zde mají právo na život.Přemnožené lidi by taky stříleli?

Poslat nový komentář