Volejbalistky Agelu hladce postoupily do finále poháru

Dobrý servis patřil opět k přednostem Agelu.

Relativně hladce postoupily volejbalistky Agelu Prostějov do finále českého poháru. Po domácí výhře 3:0 zajížděly na půdu Přerova a k postupu jim stačilo uhrát jediný set.

Po vyrovnaném úvodu první sady se prostějovský celek utrhl za stavu 5:5 a při podání Kossányiové získal rozhodující náskok 5:10. Pak sice lehce zaváhaly za stavu 7:13, kdy ztratily tři body v řadě, celkově však tým fungoval ve všech herních činnostech velmi dobře a nutil soupeře k chybám. Díky tomu vyhrál první dějství 25:14.

Povzbuzeny zajištěným postupem do finále Prostějovanky pokračovaly v dobrém výkonu a hned na začátku druhé sady získaly vedení 2:8. Až poté přišla lehká ztráta koncentrace, během které Agelky hůře přijímaly, z čehož vyplynulo srovnání stavu na 11:11. Poté se podobný zvrat opakoval při stavu 11:15 na 15:15, při následném podání Soares však Prostějov odskočil na rozhodujících 16:23 a celý set dotáhl do vítězného konce 18:25.

Až na úvod třetí sady se Přerovanky dostaly do opakovaného vedení, za stavu 7:6 však hosté třikrát bodovaly a získaly dvoubodový náskok. Od té chvíle už měly Agelky zase navrch a zejména při podání Hrončekové utekl svému soupeři rozhodujícím způsobem. Pak už jen Čadovy svěřenkyně v poklidu dohrály třetí set a dotáhly jej do vítězného konce 25:14. Celý zápas tak ovládly za 64 minut v poměru 3:0 a ve finále se 14. února utkají v Teplicích s Olympem Praha.

Trenér Agelu Miroslav Čada po zápase vyjádřil spokojenost s útokem, obranou i celkově kompaktním výkonem, během kterého se tým vyvaroval větších výpadků. Trenér Přerova Leopold Tůma ocenil především podání Prostějova, u jeho týmu mu pak chyběla lepší práce na bloku.

PVK Přerov – VK Prostějov 0:3 (-14, -18, -14)Výsledek prvního utkání: 0:3. Postupuje: Prostějov. Rozhodčí: Vojtíšek a Gall. Čas: 64 minut. Diváků: 250.

Sestava Přerova: Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, Ticháčková, Gálíková, Kohoutová, libero Radivojevičová – Murčinková, Dedíková, Skřičková. Trenér: Leopold Tůma.Sestava Prostějova: Miletič, Hrončeková, Soares, Kossányiová, Žarkova, Vincourová, libero Gomes - Melichárková. Trenér: Miroslav Čada.

Bodový vývoj – první set: 2:0, 2:2, 5:5, 5:10, 7:11, 7:13, 10:13, 10:16, 11:18, 12:23, 14:25. Druhý set: 0:2, 1:4, 2:8, 5:9, 8:10, 11:11, 11:15, 15:15, 16:23, 18:23, 18:25. Třetí set: 2:0, 2:2, 4:3, 4:5, 6:5, 7:9, 8:11, 9:18, 12:19, 12:22, 14:22, 14:25.